בלגיה: לוחית רישוי "קורונה"

לבעלים של הרכב יש מסר אחד לנהגים: "תשמרו ממני מרחק של לפחות מטר וחצי"

ניר בן טובים  02.06.20 - 07:54
תחילת כתבה

הבלגים איבדו קרוב ל-9,500 בני אדם עד היום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, אבל למרות היקף הקורבנות יש מי שכבר מנצלים את התקופה ההיסטורית הזו בזמן הזו כדי להטביע חותם אישי, או לוחית רישוי. העיתון הבלגי Nieuwsblad הצליח לאתר נהג שהחליט להזמין לעצמו לוחית רכב עם הכיתוב "Covid-19" עבור המרצדס שלו ולדבריהם אפילו הפך לכוכב רשת שמחוזר על ידי כלי תקשורת רבים באירופה.  

מדובר בנהג בן 36, תושב מזרח פלנדריה, העוסק בגינון במקצועו ששילם תמורת הלוחית קרוב ל-1,000 יורו. להבדיל משיטת המספור בישראל, במדינות שונות בעולם ניתן לאפיין לוחיות רישוי בגוון אישי תחת מגבלות שונות, ולברנש הפלמי אין כנראה חשש מפני ביקורת - להפך. על פי העתון הבלגי הוא מתועד בכל מקום אליו הוא מגיע ורק במקרים מעטים עורר מחלוקות בקרב הנהגים.

הוא מוסיף ואומר שהוא מתייחס לכל העניין הזה בהומור (כנראה מקברי) ואין לו שום אינטרס להצית פרובוקציות. "האמת היא שפשוט נמאס לי שנדבקים אליי לרכב. אז הוצאתי לוחית רישוי מאוד בולטת שמאחוריה יש גם אמירה חד משמעית: "תשמרו לפחות מטר וחצי מרחק מהמכונית שלי".

משרד הרישוי בבלגיה לא פוסל בקשות מיוחדות, אלא אם כן יש בהן מסרים הומופוביים, גזענים, פוגעניים וכדומה שעלולים להוביל לתקריות. על פי פרסומים של הרשות בבלגיה נמסר כי "לא מצאנו שום דבר בלתי הולם בבקשה הזו".