חדשות מקומיות: פיג'ו, מיצובישי והטריפל של GAC

לובינסקי עם גרסה חדשה ל-2008, מיצובישי מתכננת את העתיד בשוק הישראלי וגם GAC עם שורת הטבות לרוכשי מכוניות חשמליות

בועז קורפל
בועז קורפל  28.07.20 - 16:57

תגיות: עולם הרכב

תחילת כתבה

פיג'ו מחזקת את שדרת ה-2008
חרף הנבואות השחורות והעובדות הלא מחמיאות לכלכלה הישראלית בעת הנוכחית בה המשק מלקק את פצעיו בגלל וירוס קורונה, כאשר מגזרים רבים סופגים פגיעה ואחרים ממש משותקים, מנסים בשוק הרכב המקומי לחדש ולהתעדכן במוצרים ושירותים חדשים החל בדגמים שנחתו כאן לאחרונה מבית פיג’ו, המשך דרך דגמי מיצובישי שיגיעו בתקן אמריקאי ועד לשירותי צרכנות מתקדמים יותר לבעלי מכוניות חשמליות של GAC.

נפתח עם חברת לובינסקי יבואנית פיג’ו שמשחררת הודעה על תחילת שיווקה של גרסה חדשה לפיג’ו 2008 שעד עתה נמכרה בשתי רמות גימור: 2008 אקטיב ברמת גימור בסיסית ו-2008 פרימיום ברמת גימור גבוהה עם איבזור עשיר וחבילת בטיחות בציון 7 של משרד התחבורה.

הדגם החדש שמצטרף אל השניים הללו נקרא 2008 GT-Line שממוקמת מעל לרמת גימור פרימיום. הדגם החדש מציע גריל קדמי בעיצוב שונה, תאורה חיצונית עם פנסי LED חכמים, גג פנורמי נפתח, בתי מראות בעיצוב שונה וגם גג בגוון שונה מהמכונית ופסי קישוט נוספים. גם העיצוב והאיבזור הפנימי זכה לשדרוג עם מושבי ספורט בריפודי עור סינטטי בשילוב בד, דוושות מתכת ספורטיביות ובמראה אחורית בעיצוב שונה.

אחד השינויים החשובים ביותר בגרסה החדשה בא לידי ביטוי במערכת הבטיחות של הרכב שמעלה אותו לרמה הגבוהה ביותר עם ציון 8 של משרד התחבורה. התוספת למערכות הקיימות מתבטאת במערכת זיהוי מכוניות בשטחים מתים לרבות תיקון הגה למניעת כניסה לנתיב שבו נמצאת המכונית בשטח המת וגם מערכת תאורה חכמה למניעת סנוור שמשנה את עוצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך והתנועה.

המכונית תוצע עם מנוע טורבו בנזין בנפח 1.2 ליטר בהספק 130 כוחות סוס ומומנט 23.4 קג”מ המשודך לתיבת הילוכים אוטומאטית רגילה בת 8 מהירויות במחיר של 144,000 שקלים.

אאוטלנדר PHEV, תקינה חדשה
חברת כלמוביל, יבואנית מכוניות מיצובישי לישראל, מוסרת כי במסגרת התוכנית העסקית לשנתיים הקרובות של מיצובישי העולמית, היצרן מתכוון להתמקד בשווקים באסיה, אוסטרליה, דרום אמריקה, אפריקה ובמזרח התיכון. מהות ההתמקדות הנ”ל היא יצירת התייעלות בשווקים ביפן, סין, צפון אמריקה ובאירופה, ובמסגרת התוכנית שהוצגה, יוקפא פיתוח של דגמים חדשים.

בהמשך להודעה הנ”ל, מוסרים בכלמוביל כי דגמי מיצובישי שמגיעים לשוק הישראלי ימשיכו להגיע ממפעלי החברה ביפן אך בשונה מהתקינה הנוכחית בהתאם לתקן האירופאי, המכונית בקטגוריית SUV שתגענה החל מהרבעון השלישי של שנת דגם 2021 תהיינה בתקן האמריקאי. יחד עם זאת מודיעים במיצובישי כי בהמשך לשיתוף הפעולה עם ניסאן ורנו, יאמצו במיצובישי טכנולוגיות חדשות שנמצאות בפלטפורמות המקבילות במיוחד בכל מה שקשור למערכות בטיחות עם מערכות עזר אוטונומיות לנהג, פלטפורמות חשמליות ומערכות קונקטד מעודכנות.

מבצע GAC טריפל
אוריון מוביליטי, יבואנית המכוניות החשמליות מתוצרת GAC, מודיעה על מבצע טריפל מיוחד לקיץ, הכולל שורת הטבות ללא עלות כספית ללקוח, בשווי כולל של למעלה מ-12,500 ש"ח.

במסגרת המבצע, תעניק החברה לכל מי שירכוש את דגם GE3 חבילת הטבות ללא עלות כספית, הכוללת 3 שנים של טעינה בעמדות ציבוריות של חברת EV-Edge (שווי ההטבה כ- 3,600) ובנוסף יזכו הרוכשים לטיפולים לתקופה של שלוש שנים  או 45,000 ק"מ ללא עלות. ההטבה השלישית שמוצעת ללקוחות במסגרת עסקת הרכישה של המכונית היא עמדת טעינה ביתית, כולל התקנה.
 
באוריון מוביליטי מבהירים כי על-פי תנאי תקנון המבצע שיסתיים ב-31 באוגוסט, ההטבה תאפשר הטענה חודשית בעמדות ציבורית של EV-Edge בלבד עד לסכום חודשי של 100 ש"ח שהם כ-400 קילומטרים של נסיעה. לא ניתן לצבור את הסכומים ולהעבירם מחודש לחודש. כמו כן, הטבת הטיפולים ללא עלות כספית עד 45,000 ק"מ או 3 שנים תהיה על-פי המוקדם מבניהם.