אינפיניטי מתניעה מחדש עם ה-QX55

רכב הדמוי קופה המפואר של חטיבת היוקרה של ניסאן יגיע לארץ בשנה הבאה

ניר בן טובים  19.11.20 - 14:53

תגיות: אינפיניטי

תחילת כתבה

אינפיניטי נקלעה למצוקה מורכבת בשנתיים האחרונות - תוצאה של מהלכים אסטרטגיים לא מושכלים על יבשת אירופה שגררו את ניסאן לנעול את המטה של חטיבת היוקרה במרץ 2020 ולרכז מאמצים רק בצפון ארה"ב ובסין. שווקים אלה, יחד עם טפטופים למזרח התיכון, ישראל ביניהן יקבלו בשנה הקרובה את אחד מכלי הרכב החשובים ביותר מבחינה כלכלית ותדמיתית, ה-QX55. מדובר בקרוסאובר דמוי קופה המבוסס חלקית על ה-QX50 קרוסאובר באמריקה שהוצג בשנה הקודמת. 

ה-QX55 צועד באותה דרך של יריביו הגרמנים ב.מ.וו X4 או מרצדס GLC ומוותר על מבנה קונבציונלי לטובת מקדם המשיכה. עיצובו העגלגל והדינמי משלב פרונט תוקפני עם שבכה מחורצת בגוון כסוף, ומאחור תקרה מכופפת לצורך המראה הספורטיבי הנחשק. אינפיניטי הוסיפו לו תאורת LED מודרנית מלפנים ומאחור וכנהוג בגזרת המותג היוקרתי חישוקי 20-21 אינץ', חצאיות צד וקישוטים מתונים. בחברה אומרים שלפחות מבחינת נקודת מבטם, הוא יורשו הרשמי של דגם ה-FX המוצלח משני עשורים אחורה (שנמכר בישראל תקופה ממושכת) ונחשב לאבות אבותיו של ה-SUV קופה.   

הוא בערך בגודלו של ב.מ.וו X3 עם בסיס גלגלים של 2.8  ואורך של 4.75 מ', ולכן בפנים משמר מרחב טוב עם מקום לחמישה אנשים. הקונסולה המרכזית כוללת שני צגים, אחד מעל השני וכמקובל באינפיניטי לא חסכו באבזור; מערכת שמע של BOSE עם 16 רמקולים, מושבי עור עם חימום וקירור, גג פנורמי, תצוגה עלית, חיפוי עור או דמוי עור בדיפונים (תלוי בגרסה), מערכות בטיחות אקטיביות חדישות ולא מעט שקעי USB ותאימות לאפל ואנדרויד. 

 

 

אינפיניטי אולי אספו השראה ויזואלית מה-FX, אבל בכל הקשור למנועים הם כפופים למגבלות ה-CO2 המחמירות ביותר. בחרטום אם כן לא נוכל להתמוגג מששה צילינדרים מנסרים ובטח לא משמונה, אלא מיחידת 2.0 ל' טורבו 4-צילינדרים מאופקת שגם מחוברת לתיבת הילוכים רציפה עם מספר הילוכים ממוחשבים מראש, על בסיס הנעה כפולה עם חלוקת כוח בין הסרנים ביחס לתנאי הכביש והאחיזה. ההספק המרבי עומד על 270 כ"ס ו-39 קג"מ, ואת ההאצה ל-100 קמ"ש חותם ב-6.5 שניות.

אינפינטי תייצר את ה-QX55 באוגסקליינטס, מקסיקו בחודשים הקרובים. מהיבואנית לישראל קרסו מוטורס נמסר ל'עולם הרכב' כי הדגם יגיע לארץ ברבעון האחרון של שנת 2021. המחירים יפורסמו במועד השקתו בהתאם לגרסאות שתגענה לכאן.