האם המאזדה החשמלי יגיע לישראל?

דגם ה-MX-30 מתחיל את צעדיו הראשונים בארה"ב בקיץ הקרוב

בועז קורפל
בועז קורפל  20.04.21 - 09:04

תגיות: מאזדה

תחילת כתבה

אל מול ההתפוצצות החשמלית של יצרניות הרכב האירופאיות והקוריאניות, נראה כי דווקא מאזדה מחכה יותר מדי זמן על הגדר עם התשובה החשמלית שלה. אמנם, החברה היפנית מתרכזת בשוק האמריקאי והסיני יותר מכל שוק אחר בעולם, אבל אי אפשר לחכות יותר מדי בעניין הפיתוחים הטכנולוגיים וכעת חושפים במאזדה את החשמלית הראשונה שלהם וזה קורה בארה"ב.
 
הדגם שנקרא מאזדה MX-30 כבר נכנס לייצור והמכוניות הראשונות תגענה לאולמות בקיץ הקרוב וזה יקרה בקליפורניה ארה"ב. לדברי היצרן, המכונית תציע מנוע חשמלי אחד בהספק 105KW שהם 143 כוחות סוס ומומנט נאה של 26.5 קג"מ. אם מישהו חיכה לפריצת דרך בתחום הסוללות וטווח הנסיעה, אז במאזדה מצננים את ההתלהבות ומדווחים על מארז שיספיק לנסיעה של 200 ק"מ בין הטעינות בתקן WLTP. הסוללה יכולה להגיע לטעינה של 80% מהקיבול שלה תוך 30-40 דקות ממטען מהיר בזרם ישר בשיעור של 50KW. מחירה של המכונית טרם פורסם לרבות מחיר המטען שיוצא לרוכשים באמריקה, אך ההערכות הן בגזרת ה-35 אלף דולר.
 
לדברי ג'ף גייטון, נשיא מאזדה צפון אמריקה, הדגם הנ"ל, המצויד ב"דלתות פריסטייל" (פתיחה הפוכה מאחור) הוא ראשון בסדרה של דגמים מחושמלים שיגיעו אחריו וביניהם גם דגמי פלאג אין עם מנוע בנזין רוטורי לצד מערכת חשמלית. בהמשך יהיו גם דגמים היברידיים אחרים ובעיקר דגמי קרוסאובר לפי דרישת השוק האמריקאי.  טווח הנסיעה החשמלי של ה-MX-30 איננו אטרקטיבי במיוחד לשוק באירופה ובישראל ולכן המכונית איננה צפויה להגיע בנתונים הללו ארצה. חובבי מאזדה יצטרכו להמתין לדגמים הבאים שהמפרט שלהם יכול להיות תחרותי בשוק המקומי שלנו.