קדימון: פולקסווגן פולו GTI

אחרי הדגם הבסיסי, מגיע הרמז הראשון להוט-האץ' חמת המזג והמהירה

ניר בן טובים  11.05.21 - 08:55

תגיות: פולקסווגן

תחילת כתבה

לאחר העדכון האחרון של פולקסווגן פולו שהוצג לפני כמה שבועות, בלטו בהעדרם פרטים אודות פולו GTI, שעל אף שקיבלה חותמת בשלבים מוקדמים יחסית, היא לא אושרה בעת ובעונה אחת יחד עם אחותה הרגילה. ובכן, המותג הגרמני כבר מניח את היסודות כדי שיוכל לחשוף אותה באופן רשמי ביוני הקרוב, ולכן הם פרסמו סקיצה שחוזה כיצד היא תיראה.

בתוכה, וקצת מסביב למסגרת ניתן לראות מספר פרטים מפתיעים יותר ופחות: כצפוי, יופיעו בו קישוטים אדומים כמו הפס הקדמי שלו וסמלי הלוגו של GTI, כמו גם נורות LED יום או רצועת הלד הזוהרת המחברת את כל המערך האופטי הקדמי של הרכב. ייתכנו גם שינויים בפגושים, גובה הבולמים וכמובן שיהיו לה חישוקים ייעודיים. 

מבחינה מכנית טרם הוכרז רשמית מה היא תישא בחרטום. על פי דיווחים בגרמניה נמשיך לראות מנוע 2.0 TSI שמקורו בדגם 2018 לו 200 כ"ס עם מומנט מרבי של 32 קג"מ. נתונים אלה יכשירו האצה ל-100 קמ"ש תוך 6.7 שניות עם מהירות מרבית של 240 קמ"ש אם בחרנו בתיבת הילוכים ידנית בעלת ששה הילוכים. ובכל זאת, עולה השאלה האם נראה את אותם 200 כ"ס או שמא נעפיל אל 220 כ"ס, כפי שהיו בעבר לפולו-R? יצרנית הרכב גם מבטיחה כי פולו GTI החדשה תהיה "חדה יותר, מלאת כוח ודינמיות". עם זאת, היצרן עדיין שומר לעצמו את המספרים והעובדות הספציפיות לגבי הכיול הסופי.

ייתכן, אם כי לא סביר בשלב זה שהצגת פולו GTI תערך במפגש מגה מסורתי של אוהדי GTI Treffen באוסטריה, אגם ורטרזה. השנה הראשונה של האירוע המוטורי התקיימה בשנת 1982 ומשכה אליה עשרות אלפי אוהדים וכך היה מדי שנה ושנה. ואולם, התכניות השתנו אשתקד עקב הקורונה ומשרד הבריאות הגרמני לא מאפשר לכל כך הרבה אנשים להתכנס במקום אחד אפילו באוויר הפתוח, כך ש"הקרנת" הבכורה של פולו GTI החדשה תתקיים ככל הנראה במתכונת וירטואלית בזמן הקרוב.