רנו ספורט הופכת ל-Alpine

החטיבה שהביאה לנו דגמים אייקונים כמו רנו 5 טורבו וקליאו ספורט משנה את שמה. "שואפים להיות ספורט פרמיום"

ניר בן טובים  11.05.21 - 12:24

תגיות: רנו

תחילת כתבה

קבוצת רנו הודיעה כי החל מה -1 במאי תיהפך חטיבת מכוניות הספורט לחטיבת רנו 'אלפין'. תוכנית הרענון של לוקה דה מאו שמטרתה לחזק את המחלקה העסקית נוקטת צעד חשוב לאור העובדה שהיא גם משתלטת על פעילות שוטפת של החטיבה הממוקמת בלס אוליס. המהלך הוכרז רשמית ב-1 במאי ומגיע לאחר שקבוצת הפורמולה 1 של רנו הפכה העונה לאלפיין.

"כחלק מהארגון מחדש של קבוצת רנו לפי מותג, חיוני כי הגופים השונים אשר מהווים חלק מהותי בתוך היחידה העסקית יישאו את השם האלפיני וישלבו את הערכים והשאיפות של המותג. Alpine צומחת להיות ספורט פרימיום. המותג נמצא בחזית החדשנות והטכנולוגיה. אלפין מכוניות, עם המומחיות והניסיון שלה ברכבי ספורט, מהוות "כרטיס מאסטר" בהשגת יעדיה", אמר לורן רוסי, המנכ"ל החדש של אלפין.

עוד אומרים רנו, כי השם החדש שניתן לחטיבת הספורט מסמל את התנופה בכנפי היצרן עבור פיתוח דגמים חשמליים של Alpine, אך בה בעת גם את הקשרים הטכניים ההדוקים עם Alpine Racing. רנו ספורט הפכה מומחית בפיתוח גרסאות הספורט הנושאות את לוגו RS של המותג כאשר הבולטות שבהן היו רנו-5 טורבו, Clio V6, מגאן-RS, קליאו ספורט על דורותיה ולאחרונה דגם Alpine A110 החדש שזה לביקורות חיוביות (יחסית) בחו"ל. אלה מייצגים את התפישה המקצועית של החטיבה, וזו שגם תמשיך לספק תמיכה טכנית ללקוחות RS.

"אלה תקופות מרגשות ביותר עבור המהנדסים שלנו", אמר רוברטו בונטו, מנהל ביצועי המוצר והנדסת חברת Alpine. "רנו השיקה מחדש את המותג Alpine, כמותג פרימיום, ופיתחה את דגם A 110, כמתחרה ראשונה לדגמי פורשה. עם הצבתו של לוקה דה מיו בראש קבוצת רנו, אלפין זכתה בעמדת כוח חדשה, כשהיא מאורגנת כיחידה עסקית נפרדת בתוך קבוצת רנו".