חידושים יסודיים באופל גרנדלנד

הרכב המשפחתי סוף סוף מקבל את מתיחת הפנים שכל כך היה זקוק לה

ניר בן טובים  09.06.21 - 07:52

תגיות: אופל

תחילת כתבה

אופל גרנדלנד X מוצג בימים אלה בתום מתיחת פנים מושקעת, רענון שהיה רעב לו כמו אוויר לנשימה בערך מהיום הראשון שנחשף בשל קרבתו הגנטית לפיג'ו 3008 שפשוט גרם לו להראות שגרתי מדי. רכב הכביש שטח של הגרמנים עובר מתיחת פנים שמוגדרת "אמצע החיים" במסגרתה הוא לבוש בשפת העיצוב החדשה של אופל אליה התוודענו באופל מוקה החדש (אפקט הוויזור). המודל נקרא כיום גרנדלנד בלבד, ולכן שומט את ה-X מהכותר המקורי. אופל כבר גילחה את ה-X משמות הדגמים האחרים, בהם המוקה וקרוסלנד כאמור.

כדי לחדד את הבידול בינו לבין הדור הקודם, הגרנדלנד קיבל הופעה מלוטשת מאוד. מלאכה זו בולטת במיוחד בכל קורת השורג מלפנים שאמצה את ה-"משקף" הדיגיטלי וכעת משווה לו מראה מתוחכם. הפאנל שתוחם את השבכה כהה לגמרי ומתמזג עם הפנסים הקדמיים אולם מבט מעמיק יותר, מגלה כי המעצבים ברוסלסהיים לא מחקו לגמרי את הקווים המקוריים, מכיוון שהפנסים הקדמיים בפינות זולגים קצת החוצה. החלק תחתון של האף כולל פגוש חדש, עם חריצים זוויתיים ואנכיים בפינות. הפגוש מפוצל על ידי תיחום בצבע גוף המכיל את לוחית הרישוי ומשווה לו מראה נקי יותר ופחות רפוי.

יש גם חדשות ברמה הטכנולוגית. אופל גרנדלנד זמין לראשונה עם מערכת תאורה משוכללת מסדרת IntelliLux Led Pixel Light, המוכרת מאינסיגניה. רשת מטריצת LED אדפטיבית של 168 נוריות בודדות שיגדילו את טווח פיזור האור וישפרו את הממד הבטיחותי בתנאים קשים. חידושים קוסמטיים פחות ניכרים בחלק האחורי אם כי גם שם נעשו שינויים בגופי הפנסים (התמונה המלאה טרם הוצגה). יש פגוש תחתון משודרג ובהתאם לאופי הנוכחי, שם הדגם משתרע כעת על הדלת האחורית.

גם חלל הפנים עבר שיפוץ יסודי. התעלה המרכזית אמנם כמעט ללא שינוי, אך החלק העליון של לוח המחוונים תוכנן מחדש. השלד נראה זהה לזה של המוקה, אבל זה לא בדיוק כך. גם בגרנדלנד מערך שחור גדול שאופל מכנה 'אפנל טהור'. זהו צג שחור רחב דו-שימושי עם צג 10 ו-12 אינץ' דרכם זורם כל העיבוד של המכשור דיגיטל ובו מוטמע גם מחשב המידע שזכה לשיפורים רציניים. התוכנה הפנימית מסוגלת להתממשק עם Apple CarPlay ו-Android Auto וכל המבנה נראה הרבה יותר עדכני מבעבר. סורגי האוורור משני צידי הפאנל חדשים אף הפ, הדבר תקף גם לפתח יציאת המזגן התחתון בקונסולה המרכזית. כעת ניתן לפתוח את הדלת האחורית, אופציונלית, בצורה חשמלית ווכן על ידי על ידי מחוות כף רגל מתחת לפגוש האחורי. עוד בתוספות טעינה אינדוקטיבית לסלולרי, תאורת אווירה 84 גוונים וכן מושבים ממוזגים.

אופל הגדילו לעשות, לפחות ברמות הבכירות, והוסיפו לרכב מערכת בטיחות יוקרתית; זו האופל הראשונה שזמינה עם מערכת ראיית לילה. במצלמות אינפרא אדום המערכת מגלה הולכי רגל ובעלי חיים במרחק של עד 100 מטר ונותנת אות אזהרה לנהג במידת הצורך. הגרנדלנד זמין גם עם Assistant Integration Highway השומר על הנהג בקפדנות באמצע הנתיב ושומר על מרחק מהרכב מלפנים. מי שיסמן את האופציה הזו בגרנדלנד יכול להפוך את הנסיעה שלו לאטונומית למחצה בזכות פונקציית זחילה, עצירה והמשך נסיעה. מערכות בטיחות כגון אזהרת חזית והתנגשות עם זיהוי הולכי רגל, אזהרת יציאה מנתיב, זיהוי תמרורים, איתור עייפות ובקרת שיוט הם סטנדרטיים כבר בגרסאות הבסיס.

רשימת המנועים תכלול שוב מנועי בנזין ודיזל, רובם ללא שינוי מהדור הקודם. גם המנוע היברידי לו 225 כ"ס וההיברידי 300 כ"ס חוזרים לשבת בצמרת ההיצע. אופל תפרסם בקרוב את מחירי הגרנדלנד. העותקים הראשונים יועברו בסתיו הקרוב. לישראל יגיע בסוף השנה, כך מסרה ל'עולם הרכב' היבואנית דוד לובינסקי.