עדכון אחרון לפורשה מקאן

ה-SUV הדינמי משטוטגרט זוכה למתיחת פנים שניה בתוך פחות משנתיים. הדור הבא - חשמלי

ניר בן טובים  21.07.21 - 07:55

תגיות: פורשה

תחילת כתבה

פורשה הציגה מתיחת פנים של ה-SUV מקאן עם עיצוב עדכני, שלב 2.1 שמעדן עוד יותר את האיכויות מנקודת מבט ויזואלית והנדסית. העדכון, שישווק באוקטובר במחירים של החל מ-62,917 אירו בגרמניה, סולל את הדרך עד שנת 2023, אז יוצג יורש כביש-שטח חשמלי המבוסס על פלטפורמת ה- Ppe. מאז שנת 2013 ייצרה חברת הרכב הוותיקה למעלה מ-600,000 דגמי מקאן, 80% מהם נרכשו על ידי לקוחות שנכנסים לראשונה לעולם פורשה - הישג לא מבוטל עבור יצרנית שביססה את מאגר הלקוחות שלה לפני כמה עשורים על רכבי ספורט טהורים. 

המייק-אובר של המקאן מוגדר קל-קליל. שינויים על הגריל הקדמי שהינו רחב ואגרסיבי יותר, עם גימור שחור על גרסת ה- GTS. דפיוזר חדש, מאגדי LED חדישים ומראות ספורט מעוצבות מתוכננים גם לכל המשפחה. מגוון הצבעים החיצוניים הועשר בתוספת גרסאות הפפאיה (לא פחות) וג'נטיאן בלו, בעוד ש'פיתון גרין' זמין גם ל- GTS בלבד. החידושים ניכרים יותר בחלל הפנים, שם מוצג לראשונה לוח מחוונים מחודש עם הקונסולה המרכזית המתכתבת עם דגמי פורשה 2022: פקדי מגע וידית הילוכים חדשה ובנוסף לדור האחרון, המידע מנוהל כעת באמצעות מסך ה- 10.9 אינץ 'Full HD. הגה GT ספורט משותף עם פורשה 911.

טווח המנועים שומר על הדפוסים הקלאסיים עם Macan, Macan S ו- Macan GTS, אך מפרטי המנועים משתנים בינתיים ללא שימוש בחשמול. דגם הבסיס מצויד כעת בטורבו 265 כ"ס 2.0 משודרג לחלוטין, המאפשר להגיע ל-100 קמ"ש תוך 6.2 שניות. ה- S מאמצת את V6 2.9 ביטורבו בגרסת 380 כ"ס כדי להגיע ל-100 קמ"ש תוך 4.6 שניות, בעוד שה- GTS מציע את V6 של 440 כ"ס עד מהירות מרבית של 272 קמ"ש והאצה  של 4.3 שניות ל-100 קמ"ש. עבור כולם התיבה היחידה הקיימת היא ה- Pdk דו-מצמדית עם הנעה כפולה.

המרכב שוכלל עוד יותר כדי לאזן בין נוחות להנאת נהיגה: בפרט עודכנה התוכנה של מתלי האוויר PASM שהוצעה כסטנדרט ב-V6 וכאופציה על דגם ה-4 בוכנות. כבר מדגם הבסיס, הגלגלים הולבשו חישוקי 19 אינץ', ואילו ה-S מצויידים בגודל 20 אינץ'. גרסת ה- GTS מאמצת גם גרסת ספורט של המתלים בגובה מופחת של 10 מ"מ וכיולים ספציפיים, וניתן להצטייד בפסגת ההיצע גם בחבילת GTS Sport. זו מציעה גלגלים בגודל 21 אינץ' עם צמיגי ספורט, חבילת ספורט כרונו, מושבי ספורט עם 18 התאמות חשמליות, גימורי קרבון פנימיים ומערכת ויסות מומנט על הציר האחורי (PTV Plus).

מתיחת הפנים תגיע אלינו בסמיכות לתחילת המכירות מעבר לים במחירים שיחלו בסביבות ה-540 אלף שקל על ידי היבואנית אורכיד ספורטס קארס.