למבורגיני שוברת שיאים של עצמה

ה-אורוס מיוצר בכמויות שיא והפך לרכב המוצלח ביותר של היצרנית הבולונזית

ניר בן טובים  25.07.21 - 08:06
ה-אורוס ה-15 אלף יורד מפס ההרכבה באיטליה
ה-אורוס ה-15 אלף יורד מפס ההרכבה באיטליה

תגיות: למבורגיני

תחילת כתבה

עד לפני זמן לא רב, למבורגיני הורקאן הייתה המכונית שיוצרה בהיקפים הגדולים ביותר במפעל של היצרן האיטלקי מבולוניה. אולם כצפוי, הנהירה לרכבי כביש-שטח עשתה את שלה והדגם הראשון בסגמנט זה של למבורגיני, ה-Uurs הצליח לשבור כמה שיאים קודמים ובקלות מעוררת השתאות.  

למבורגיני אורוס חתם את המחצית הראשונה המוצלחת ביותר של למבורגיני במכירות בשנת 2021, עם סך של 2,796 יחידות מאז החלה מערכת ההפצה לעבוד עבורו בשנת 2017. וכך, הפך לאחד הדגמים הנמכרים ביותר של למבורגיני לא רק בתקופה האחרונה אלא בכל תולדותיה. כתוצאה מכך, אורוס רכש (גם) תואר נוסף: הרכב הנמכר ביותר של למבורגיני שיוצר בפרק הזמן הקצר אי פעם והגיע לנתון של 15,000 יחידות, וזאת לעומת למבורגיני הורקאן ואווטנדור שביחד צברו "רק" 10,000 יחידות.

יחידה מס 15 אלף נשלחת לבריטניה במחיר של כ-180 אלף לירות שטרלינג, ולכן מתהדרת כמובן בהגה הממוקם בצד ימין, בנוסף לגוון אפור שנקרא 'קרס גריי' מבחוץ. דגם ה-15 אלף נמכר עם 650 כ"ס באדיבות מנוע 4.0 V8 ביטורבו (0-100 קמ"ש ב-3.5 ש') אך גם זה כנראה ישתנה בקרוב. עד 2024 יש ללמבורגיני תכנית אסטרטגית לחשמל את כל הההיצע. האורוס ככל הנראה יקבל אז תחנת כוח היברידית קלה כמעין מנת פתיחה. "אנחנו רק בהתחלה", מדווחת למבורגיני.  נתוני המכירות של האורוס צפויים לגדול במידה ניכרת עם חשיפת מתיחת הפנים שלו, שתיקרא למבורגיני אורוס EVO בחודשים הקרובים, עוד בטרם המהפכה החשמלית.