הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למבורגיני משקמת אב טיפוס של הקונטאש?

טיזר חדש של החברה האיטלקית רומז על פרויקט מיוחד שנקשר עם רכב הראווה שהוליד את הקונטאש המיתולוגית לפני 50 שנה

מערכת עולם הרכב  14.09.21 - 12:20

תגיות: למבורגיני

הקונטאש חזרה השנה בפרשנות מודרנית (וכל העותקים כבר נמכרו, אם שאלתם). בכלל, שנת 2021 היא שנה גורלית עבור למבורגיני שמצד אחד מסמנת יעדים לעתיד המחושמל שלה, ומצד שני אוספת המון השראה מההסטוריה שלה ומחיה מכוניות מיתולוגיות, כמו אותה קונטאש מופתית.  

עכשיו מסתבר, כי למבורגיני מבשלת פרויקט המבוסס על הקונאטש המקורית שהוצגה לפני חמישה עשורים. אבל אם ננסה לרכז את כל מה שרואים בקדימון, נגיע כנראה למסקנה שמדובר בדגם האבטיפוס שקדם לקונטאש הסדרתית: ה-Countach LP 500 משנת 1971.

בסרטון שהופץ בערוץ הטוויטר של החברה, למבורגיני מספרים על קלאסיקה ש"סללה את הדרך אל העתיד לפני 50 שנה". בין היתר ניתן להבחין בכיסוי המושב שהינו רמז עבה לכך שאכן מדובר על ה- Countach LP 500. רכב הראווה שהוצג לקהל במרץ 1971 בז'נבה היה למעשה גלגולו הראשון של הקונטאש אולם הוא חסר, בין היתר, את כניסות האוויר הגדולות וחלק מהכנפיים.  

בשנת 1974 אב הטיפוס שימש אותם במבחני ריסוק (כדי לאשר הומולוגציה מלאה שלה) ולאחר מכן נגרטה ה-500 LP הצהובה. למבורגיני אולי ייצרה מקבילה של ה-LP 500 וזו המכונית עליה הם עובדים. מצד שני, אולי עדיין נותרו שאריות מהן אפשר להחיות אותה. התשובות בשבועות הקרובים.