הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כך מתרגמים נצחון בפורמולה 1 למכונית נדירה

מקלארן F1 מציגה גרסה מוגבלת ייצור של ה-720S בהשראת נהג המירוצים האוסטרלי דניאל ריקרדו

בועז קורפל
בועז קורפל  27.09.21 - 14:46
תחילת כתבה

דניאל ריקארדו, נהג הפורמולה 1 האוסטרלי של קבוצת מקלארן חולם על שני דברים בחיים: החלום הראשון הוא זכייה באליפות העולם במרוצי פורמולה 1 והחלום השני הוא ניצחון בגראנד פרי הביתי באוסטרליה. נכון להיום, דומה שרק חלום אחד יוכל להתגשם אבל הנהג החייכן שרכש לעצמו מיליוני מעריצים בזכות סדרת הריאליטי "המרוץ לניצחון" בנטפליקס, הצליח לחזור לראש דוכן המנצחים בתחילת ספטמבר באיטליה אחרי ניצחון מזהיר בגראנד פרי במסלול מונזה. מבחינתו של ריקארדו יש לניצחון הזה משמעויות רבות, החל בתשובה לאלה שמיהרו להספיד אותו, שנית זה קורה במכונית של מקלארן שאיתה הוא לא ניצח מעולם והחשיבות של המכונית היא בזכות שמו של ברוס מקלארן האגדי שנולד בניו זילנד השכנה הקטנה, והסיבה האחרונה היא המוצא של משפחתו באיטליה, שם הוא נחשב לנהג ביתי ואהוב על ידי האוהדים האיטלקים הקנאים.

גם במקלארן אהבו את הניצחון של ריקארדו ולא חלף זמן רב עד שיצרנית המכוניות האקזוטיות הבריטית מיהרה להציג את המקלארן 720S בגרסת דניאל ריקארדו ובמהדורה מוגבלת מאוד של 3 מכוניות בלבד, כמו המספר של המכונית של ריקארדו באליפות הפורמולה 1. אין ספק כי מקלארן מכים פה על הברזל החם ומתרגמים הלכה למעשה את הביטוי המוכר: Win on Sunday, Sell on Monday שהוא לחם חוקם של יצרני הרכב המשתתפים בכל סוג של אליפות למכוניות. המתכון של מחלקת העיצוב היה פשוט למדי: קחו את המכונית ופשוט תוסיפו לה אלמנטים שיזהו אותה עם המכונית של ריקארדו. לפיכך, המכוניות שתגענה בקרוב לאולמות התצוגה של מקלארן באוסטרליה בלבד תגענה בצבע כתום פפאיה או בשם המקורי שלו "Papaya Spark" וחלק מהאלמנטים החיצוניים כמו בתי המראות יצבעו בגוון כחול זהה למכונית הפורמולה 1, גוון שנקרא "Burton Blue". בכניסה למכונית יותקנו פאנלים מקרבון פייבר ועליהם חתימתו של ריקארדו לצד המיתוג One of Three שמדגיש את הנדירות של המכונית. בצידי המכונית יודבקו המדבקות של המספר 3 של המכונית של ריקארדו וגם דגל אוסטרליה ובכך יושלם העיצוב המיוחד.

פרט לאלה אין שום שינוי טכנולוגי במכונית שבליבה פועם מנוע טווין טורבו בנפח 4.0 ליטרים בתצורת V8 שמייצר הספק של 720 כוחות סוס ומומנט של 77 קג"מ שנזרקים לגלגלים האחוריים דרך תיבת הילוכים אוטומאטית כפולת מצמדים שמטיסה את המכונית מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 2.9 שניות בדרך למהירות מרבית של 341 קמ"ש. המחיר הרשמי של המכונית לא פורסם אבל ניתן להניח שהוא יהיה הרבה יותר מעבר למחיר של ה-720S "הרגילה" שנמכרת באוסטרליה במחיר של חצי מיליון דולר אוסטרלי.