הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שני קרוסאוברים חדשים בקנה של מאזדה

היצרן היפני יציג שני שגרירים חדשים בסדרת ה-CX הפופולרית במהלך 2022

ניר בן טובים  07.10.21 - 10:32
מפעל ייצור מאזדה CX-5 ברוסיה (צילום: Getty)
מפעל ייצור מאזדה CX-5 ברוסיה (צילום: Getty)

תגיות: מאזדה

תחילת כתבה

הרבה פעילות "תת-קרקעית" מתרחשת במותג מאזדה בשנתיים האחרונות. חלק מההכנות של המותג כרוכות בשינויים טכנולוגיים והטמעת ההנעה חשמלית, אך נכון להיום הם עדיין מקדישים את רוב תשומת הלב לכלי רכב קובנציונליים. אחד מהם, שמעורר הרבה סקרנות הוא רכב סאלון יוקרתי 6-צילינדרים עם הנעה אחורית שיתחרה במיטב התוצרת הסאלונית מגרמניה ועשוי להיות מושק בשנה הבאה. אולם בינתיים, מאזדה מרוכזת בלהיטי המכירות ובעיקר מרעננת את משפחת הקרוסאוברים.

על פי פרסומים של כלי התקשורת ביפן, מאזדה תרחיב את היצע הדגמים שלה במהלך שנת 2022 עם שני רכבי כביש-שטח חדשים של משפחת ה-CX החשובה. המותג חתום כעת על CX-60 ו- CX-80 ליבשת אירופה ומשם להפצה מוגדלת. שניהם יהיו דגמים חדשים לחלוטין, חמושים מנועים מודרניים ומעניינים מאוד, כולל גרסאות פלאג-אין וכן אותו מנוע ששה צילינדרים שאוזכר לעיל.

צמד הנציגים החדשים בסדרת CX יהיו דגמי מאזדה הראשונים הזמינים עם מערכת בנזין-חשמל נטענת. אותן גרסאות PHEV תהיינה מוצמדות אל מנוע בנזין ארבעה צילינדרים הנעזר במנוע חשמלי, אך מאזדה לא מפרטת כרגע שום דבר אודותיו או ההספקים. בתוך כך, מאזדה מאשרת כי שני הדגמים, ללא קשר למיצוב שלהם יקבלו את תחנת הכוח הבכירה ביותר; אלה אינם רק מנועי שש בוכנות, אלא מנועים בטכנולוגיית Skyactiv-X עם פתרונות לחסכון בדלק. מאזדה תעמיס עליהם גם מנועי דיזל Skyactiv-D הנעזרים בפעם הראשונה במערכת היברידית קלה של 48 וולט.

גדלים. מאזדה מציינת כי ה-CX-60 יהיה קרוסאובר שתי שורות, ל- CX-80 יהיו שלוש שורות מושבים ולכן יהיה רכב בעל מאפייני 4X4 מעט יותר מהוקצעים. לא היינו פוסלים שמאזדה תבסס את היורשת של  6 המזדקנת על גבי ה-CX-60 ובכך תפטור את עצמה ממכונית סדאן שרווחיה הצטמקו. בארה"ב יציעו את הדגמים בשינוי ספרות, שם ישווק CX-70 ו- CX-90.  האחרון יחליף את ה- CX-9 ומהלך זה מצביע על כך שה- CX-80 הוא ממשיך דרכו של CX-8, עוד רכב כביש-שטח ארוך (5 מ') שלא יצא לנו להכיר פה.

החשיפה האירופית ב-2022 תשקף חלק מהמהלכים האסטרטגיים שהיצרנית תבצע וישפיעו גם על ישראל.