הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המתנתם לינואר לקבל את המכונית החדשה? חכו עוד קצת

משרד התחבורה והאוצר מעכבים את מסירת המכוניות החדשות. מדוע?

כפיר כשריאן
כפיר כשריאן  02.01.22 - 10:32

חודש ינואר מכונה בקרב יבואני הרכב ל"חודש המסירות" כשעשרות אלפי מכוניות חדשות שהוזמנו במהלך החודשים האחרונים של השנה הקודמת, נמסרות ללקוחות הנרגשים שכבר לא יכולים לחכות. הבוקר, יום א', כל יבואני הרכב בישראל נתקלו בחומה בצורה של משרד התחבורה והאוצר המתעכבים במתן דרגות הרישוי, מדרגות שבעצם קובעות כמה כסף כל מכונית צריכה לשלם על רכיב הרישוי. לרוב, מדרגות הרישוי ניתנות ליבואני הרכב בסוף השנה הקודמת ע"מ שאלו יכלו להיערך לצונאמי מסירות של חודש ינואר.

גורמים בשוק הרכב המקומי מספרים ל"עולם הרכב" כי הלחץ מצד הלקוחות מתגבר אך ידיהם כבולות והתשובה שהם מקבלים ממשרדי הממשלה היא "ברגע שנדע, גם אתם תדעו". עוד מוסרים הגורמים בענף כי מרגע קבלת מדרגות הרישוי הם זקוקים ליומיים ע"מ להדפיס את הרישיונות ולטפל בכל ה"טופסולוגיה" שקודמת למסירת הרכב. במצב כזה יתכן כי בשבוע הראשון של שנת 2022, שבוע שאמור להיות קרנבל מסירות, לא תמסר אפילו מכונית אחת חדשה בישראל.

יצוין כי משרד התחבורה מגיש מידי כמה שנים למשרד האוצר בקשה לעדכון קבוצת מחיר לרכב, משרד האוצר בוחן את הבקשה, מעביר את האישור לשר האוצר ולשרת התחבורה, לאחר מכן האישור עובר לוועדת הכספים של הכנסת ורק אז הנתונים מתפרסמים ברשומות ומשם שואבים היבואנים את הנתונים. בשלב זה טרם התקבלה תגובת משרד התחבורה או משרד האוצר היכן נמצאים הדברים ועוד כמה זמן יארך העיכוב.

נמשיך לעדכן כאן בהתפתחויות.