הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החיים קצרים - נקנה רולס רויס"

מכירות המותג היוקרתי שברו שיא הסטורי מאז הקמתו. מנכ"ל החברה: "הקורונה גרמה לאנשים להבין שהכול זמני"

ניר בן טובים  11.01.22 - 15:12
(צילום: Getty)
(צילום: Getty)

תגיות: רולס רויס

תחילת כתבה

יצרנית רכבי היוקרה הבריטית רולס רויס ​​רשמה שיא מכירות בשנת 2021. רולס רויס, הנמצאת תחת חסות קבוצת ב.מ.וו מאז 1998, דיווחה כי מכירותיה זינקו בכמעט 50% ל-5,586 רכבים בשנה אחת, שיא של כל הזמנים. הביקוש לדגמי המותג הוגדל על ידי מכונית הקופה החדשה גוסט ורכב הכביש-שטח Cullinan, שנמכרו ב-350,000 יורו לחתיכה.

"2021 הייתה שנה פנומנלית למכוניות רולס רויס", כך הגיב המנכ"ל, טורסטן מולר בהצהרה שדווחה על ידי סוכנות הידיעות 'רויטרס'. "די הרבה אנשים היו עדים לאנשים בקהילה שלהם שמתים מנגיף הקורונה, מה שגורם להם לחשוב שהחיים יכולים להיות קצרים, ועדיף שתחיה עכשיו מאשר תדחה את זה למועד מאוחר יותר. זה מה שמאוד עזר  למכירות של רולס רויס", כך הוא מוסיף.

הנתונים שפירסמה רולס רויס ​​מנוגדים לחלקים נרחבים בתעשיית הרכב שחוו שנתיים קשות ב-2020 וב-2021, במיוחד בבריטניה ובגרמניה על רקע חודשי הסגר שהובילו לשיתוק ענפי המסחר, ולאחר מכן מחסור במוליכים למחצה ושבבים - תעשייה בפני עצמה שקרקעה את המכירות. רולס רויס לא ספגה נזקים משמעותיים מצד המשבר האלקטרוני משום שהיא מייצרת לפי הזמנה ובמספרים מצומצמים. "ב.מ.וו הצליחו לספק לנו רכיבים אלקטרוניים בזמן".

מולר מוסיף כי רולס רויס התחזקה בשווקי ארה"ב וסין שמהווים נתח של 30% מסך מכירות רולס רויס, אחריהם אירופה עם כ-20% ושווקי המזרח התיכון עם כ-10%. "גם ברוסיה ובדרום קוריאה זכינו לראות גדילה משמעותית" הוא מעיר. רולס רויס משווקת כיום דגמי בנזין בלבד, כולם מחוברים אל מנועים עם תריסר צילינדרים. רק בשלהי השנה הבאה יציגו את הרכב החשמלי הראשון בתולדותיהם, ה-ספקטר שיסמן את תחילת המהפכה החשמלית. "משנת 2030 רולס רויס תשווק רק דגמים חשמליים.