הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טעינת רכב ב-20 דקות: סונול EVI חונכת עמדות לרכב חשמלי בעזריאלי

התקינה עשרות עמדות טעינה למכוניות חשמליות בקניוני עזריאלי. לרגל ההשקה - חודש טעינה חינם

מערכת עולם הרכב  06.07.20 - 12:49
(צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)

במקביל להתפתחות ענף הרכב החשמלי בישראל, גוברת גם התחרות בקרב ספקי עמדות הטעינה שתהפוך את האלטרנטיבה הידידותית לסביבה למשתלמת יותר ושימושית. היום (שני) מדווחת חברת סונול EVI כי השלימה פריסת רשת טעינה לכלי רכב חשמליים בקניוני עזריאלי. מדובר ב-50 עמדות בשלב הראשון עם מתח 22 קילוואט ובהמשך יתווספו עוד 70 עמדות ב-15 מרכזים מסחריים בבעלות קבוצת עזריאלי. מהחברה מוסרים כי המיקום המרכזי של הקניונים יאפשר לנהגים למצוא בקלות עמדות טעינה. לרגל ההשקה, בחודש הראשון הטעינה חינם.

העמדות של סונול EVI מגיעות ממספר ספקים מובילים בתעשיית הרכב החשמלית להם טכנולוגיית טעינה מהירה של כ-20 דקות לסוללה טיפוסית שיותקנו רק בתחנות הדלק של חברת 'סונול' (בעזריאלי מדובר בעמדות טעינה רגילות). 18 עמדות מהירות יוצבו בתחנות הדלק עד סוף השנה - 9 עם מתח של 50 קילוואט ו-9 נוספות במתח אולטרה מהיר של 150 קילוואט. בקרב הספקיות של סונול EVI נמנה את חברת EO מאנגליה, Rolec, וכן חברת KEBA מאוסטריה וחברת EFACEC מפורטוגל. 

עוד אומרים בחברה כי לאחרונה השלימו שני מהלכים אסטרטגיים חשובים: הקמת רשת טעינה של 77 עמדות במטה מייקרוסופט בהרצליה פיתוח, וכן הגיעו לשיתוף פעולה נרחב עם קבוצת לובינסקי, יבואנית רכבי פיג'ו-סיטרואן, MG ו-אופל במסגרתו תצטרף לרשימת ספקי עמדות הטעינה לכלי הרכב החשמליים של המותגים. לסונול EVI הסכמים קיימים עם מרכז הפיתוח הטכנולוגי של ג'נרל מוטורס, חניוני סנטרל פארק וכן עם צ'מפיון מוטורס. 

סונול, לה 50% נתח אחזקות ב-סונול EVI, תשקיע בהקמת עמדות טעינה נוספות בשנים הקרובות בסכומים של כ-10 מיליון שקלים לפחות. עמית אקשטיין, מנכ"ל סונול EVi מסר:  "מטרתנו היא להנגיש את טעינת הרכבים החשמליים לכל נהג ונהגת במדינת ישראל, כולל אלו שאין באפשרותם להתקין עמדת טעינה ביתית. נמשיך לפרוס ולהרחיב את רשת הטעינה הציבורית בחניונים, מרכזים מסחריים, רשויות מקומיות, וכמובן בתחנות דלק".

על פי מחקרים שנעשו בישראל בשנתיים האחרונות, עולה כי עד שנת 2025 יהוו כלי הרכב החשמליים בישראל כ-5% משוק הרכב המקומי. ברחבי העולם כבר עלו לכבישים יותר מ-2 מיליון מכוניות חשמליות.