בעקבות אפל: חברת Huawei תייצר מכונית חשמלית?

ענקית התקשורת הסלולרית עשויה להציג מכונית חשמלית בפיתוח משותף עם חברת BAIC

ניר בן טובים  28.02.21 - 13:25
הפלטפורמה השקופה של Huawei בתערוכת התחבורה בסין, 27 בספטמבר 2020 (צילום: Getty)
הפלטפורמה השקופה של Huawei בתערוכת התחבורה בסין, 27 בספטמבר 2020 (צילום: Getty)
תחילת כתבה

מסתבר שחברת 'אפל' היא לא ענקית האלקטרוניקה והתקשורת היחידה שמנסה לפרוץ אל ענף הרכב החשמלי. דיווחים בכלי התקשורת בסין טוענים שגם חברת Huawei הסינית, יצרנית הטלפונים הסלולרית אותה אנו מכירים היטב גם בישראל בוחנת ייצור של מכונית חשמלית, וזאת למרות שאין לה ניסיון מעשי בתחום זה. לפי לוח הזמנים התאורטי גרסה זו תעלה לכבישים לקראת סוף שנת 2021, אבל מוקדם מאוד להכריז על תאריכים.

Huawei תגייס שותפים לממש את היוזמה, אחת מהן תהיה חברת BAIC הסינית, או 'בייג'ינג-אוטומטיב' שצברה הרבה שנות ניסיון בתחום הרכב בצד הפרטי וגם הצבאי. אין ממש פרטים, תמונות או מכללים לגבי המכונית, אבל בסין מעריכים שלאור המיצוב התדמיתי של Huawei כמותג נגיש (יחסית) בהשוואה לאפל, היא תתמחר אותה מול הדגמים ה"זולים" של טסלה (מודל Y) או פולקסווגן ID4. מה שככל הנראה מסגיר את העובדה שמדובר בסוג של ג'יפון משפחתי או מרכב הצ'בק, על אף שהשוק הסיני מעריץ רכבי סדאן דווקא.

מה שבכל זאת Huawei מביאה לזירה הוא הטמעת מערכות מידע לרכב, כולל תוכנות, חיישנים וטכנולוגיות תקשורת ב-5G. היא גם מבינה היטב את הפוטנציאל הטמון בשוק הסיני שהינו הגדול ביותר בעולם מבחינת מכירות רכב חשמלי, ומתוקף הנוכחות שלה במסחר תוכל לקצר תהליכים יקרים. מעניין יהיה לראות אם היא אכן תפתיע את אפל ותזניק מכונית לפני האמריקנים, אם כי נראה שבאפל החליטו בכל זאת לקחת קצת את הזמן וזה לא יקרה בשנה הקרובה.

ידיעה זו ממשיכה לחזק את הדעה הרווחת בתעשייה, שיותר ויותר יצרני אלקטרוניקה המקושרים באופן חלקי אל עולם הרכב ינסו לחצות את הגשר ולייצר מכונית עצמאית, כזו שכבר תהיה בשלה עם מערכת נהיגה אוטונומית ופתרונות תקשורת אולטרא-מתקדמים, לאור המעורבות של גופי הסלולר השונים.