מרצדס: החל ייצור ספינת הדגל החשמלית EQS

ספינת הפאר החשמלית של מרצדס יוצאת לדרך. תגיע לישראל בהמשך השנה

ניר בן טובים  13.05.21 - 13:09

תגיות: מרצדס

תחילת כתבה

מרצדס העולמית מדווחת כי ייצור ספינת הדגל החשמלית החדשה EQS החל במפעל 56 במפעל סינדלפינגן. זהו הדגם החשמלי הראשון שעזב את קווי הפיתוח של מטה הייצור המשוכלל ביותר של היצרן הגרמני מאז הווסדותו. עמוק במסדרונותיו כבר נבנו ה-S קלאס בגרסת בסיס הגלגלים הארוכה וכן ומרצדס-מייבאך האחרונה.

עבור מרצדס, אתר זה מגלם את פסגת הטכנולוגיה של היצרן. פעילותו מתאפיינת בגמישות רבה ושיטות מתוחכמות לחסכון בזמן ומשאבים. את הדגמים החדשים, למעשה, ניתן לסיים בקווי ההרכבה תוך מספר ימים בודדים. לכן, ניתן להתאים במהירות שיא את התהליכים והמערכות לדרישות של הדגם החשמלי EQS. המערכת האקולוגית הדיגיטלית MO360 נמצאת בליבת המפעל, ומספקת תמיכה נרחבת ליותר מ-1,500 עובדי האתר בעבודתם. הודות לדיגיטציה הזו, הצליחה מרצדס לשפר את יעילות ייצור הרכב בשיעור ניכר.

מפעל 56 הוא גם מפעל ידידותי לסביבה עם אפס זיהום אוויר. דרישת האנרגיה למשל נמוכה ב-25% מזו של מתקני הרכבה אחרים. על הגג נפרשה שמיכה פוטו-וולטאית המאפשרת לכסות כ-30% מצרכי האנרגיה השנתיים. כדי לאחסן את ייצור האנרגיה העודפת ממנה, קיימת מערכת צבירה המיוצרת ממצברים לרכב בנפח 1,400 קוט"ש. הפתרונות החדשניים המיושמים באתר ייצור זה ישולבו בהדרגה במפעלים האחרים של המותג הגרמני ויתרמו לשיפור האיכות וקיצור לוחות הזמנים.

ה- EQS הוא רכב חשוב מאוד לאסטרטגיית החשמול של מרצדס ואוצר כמה טכנולוגיות מתקדמות, כולל מערכת המידע החדשה MBUX Hyperscreen. שני דגמים יהיו זמינים בהשקה עם אוטונומיה שיכולה להגיע ל-770 ק"מ הודות לנוכחות סוללה של 107.8 קילוואט. נכון לעכשיו, המותג הגרמני עובד גם על גרסת AMG שתהיה לה הנעה המסוגלת לספק 560 קילוואט.

יורג בורזר, חבר הנהלת ההנהלה של מרצדס, ראש תחום הייצור וניהול שרשרת האספקה, מסר: "העתיד של רשת הייצור העולמית שלנו של מרצדס בנץ מתחיל בייצור EQS במפעל 56 - עתיד זה הוא נטול CO2, בר קיימא, דיגיטלי לחלוטין, מחובר וגמיש ביותר. תחילת הייצור של ה- EQS היא גולת הכותרת של האסטרטגיה חסרת התקדים שלנו לרכבים חשמליים באזור הייצור. בשנת 2022 ייוצרו בסך הכל שמונה רכבים חשמליים של מרצדס EQ בשבעה מקומות בשלוש יבשות".

את ה-EQS נראה בישראל בסוף השנה או תחילת 2022.