הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שברולט ממציאה מחדש את האקווינוקס

אחרי סילברדו החשמלי יחשוף הענק האמריקני אקווינוקס חשמלי 100% בסוף השנה הבא

ניר בן טובים  10.01.22 - 15:08

תגיות: שברולט

תחילת כתבה

בדיוק בעוד שנה שברולט תרחיב את קו המכוניות החשמליות שלה עם ה-Equinox EV, קרוסאובר חשמלי קומפקטי במחיר של 30,000 דולר בארצות הברית שיתחרה בטסלה מודל 2. הוא יוצג במגוון חבילות כולל דגמי LT ו-RS מובחנים (אליהם התוודענו גם בארץ ברכבי GM השונים) אך מעל לכל זה, הוא מתהדר בפלטפורמת הסוללה Ultium של ג'נרל מוטורס (GM) שעתידה להיות דומיננטית בכל רכבי שברולט ולקבוע סטנדרטים גבוהים מאוד של טווח וקיבולת.

שברולט בנתה את המוניטין ה"חשמלי" שלה בעיקר על הבולט הקטנה במשך שנים רבות כדי למלא את פלח המכוניות החשמליות בארצות הברית, וזאת אחרי שהגיעו למסקנה שמיזם שברולט וולט/ אופל אמפרה לא מצליח להמריא. המותג האמריקאי התכנס, יזם את טכנולוגיית האלטיום ולאחרונה הציג שורה של חידושים כולל הסילברדו החשמלי, אליו יחבור שברולט אקווינוקס החשמלי בשנה הבאה (מעט לפניו).

שברולט אמנם הציגה אקווינוקס 2022 עם מנוע בערה לא מכבר, אך הדגם החשמלי מקבל עיצוב וזהות שונים לחלוטין ממנו ויחליף אותו ברגע שהוא יעלה לכבישים. הקווים העגלגלים מייצגים תפישה הרבה יותר הרמונית מבחינה ויזואלית וכך גם חלל הפנים שהינו בלעדי למהדורה החשמלית. בולט במיוחד הוא מסך מגע מרכזי שבמובנים רבים מזכיר את זה של לקסוס NX ובשברולט מדברים לא מעט על חלל פנים מרווח ונקי הודות לרצפה המודולארית.

שברולט מסוגלת לגבש SUV עם אוטונומיה גדולה מזו של הבולט (יותר מ-400 ק"מ) ועם טכנולגיית האלטיום הטעינה צריכה להיות מהירה מאוד בתשתית חיצונית. אין כרגע מידע נוסף לגבי ביצועים אך בהתחשב בערכים שב-GM מישמיים בכל דגמי המותג, כולל האמר החשמלי, הסילברדו ועוד, האקויינוקס יכול להפתיע. שברולט תחזק את סדרת ה-SUV החשמליים שלה גם עם בלייזר כל-חשמלי שיוצג אף הוא בסמוך לאקווינוקס.  כל זה, כאמור מתישהו באמצע שנת 2023.