הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התנפלות על שברולט סילברדו חשמלי

הדגם יוצג בכבישים רק בעוד שנתיים אבל בינתיים רשימת ההמתנה הולכת ומתארכת

בועז קורפל
בועז קורפל  10.02.22 - 15:36

תגיות: שברולט

חברת ג'נראל מוטורס לא האמינה בחלומות הכי וורודים שלה כי תוך פחות מחודש ימים מאז שהיא הציגה את הסילברדו המחושמל בתערוכת האלקטרוניקה CES בלאס ווגאס, יצטברו על שולחנה 110,000 הזמנות וזאת כאשר המכונית עצמה רחוקה מקווי הייצור ותגיע לשווקים רק בשנת הדגם 2024 ככל הנראה בשלהי 2023.

"התגובה של הקהל פשוט מדהימה ולא ציפינו לזה" כתבה מארי בארה, מנכ"לית GM, במכתב לבעלי המניות של החברה במעמד פרסום המאזנים של 2021. "לא מדובר רק בלקוחות פרטיים שממשיכים לבצע הזמנות אלא גם ב-240 חברות וציי רכב ששיריינו לעצמם את המכוניות" הוסיפה בארה.

יתכן כי ג'נראל מוטורס תשנה את יחסי הכוחות במערכי הייצור שלה בתקופה הקרובה לאור התנודות בשוק הרכב בימים בהם הטרנד החשמלי צובר תאוצה ולאחר שטסלה הדליקה את הגזרה המסחרית עם הסייברטראק שלא ברור מתי יגיע לשווקים אם בכלל, ולאחר שפורד השיקו אף הם את ה-F-150 לייטנינג המחושמל וגם דודג' שלחו טיזר ראשון לראם החשמלי שלהם שיגע ויצטרף לחגיגה שתסחוף את האמריקאים ותגיע לטרלול מלא עם התחלת המכירות של ההאמר החשמלי עם הספק של 1,000 כוחות סוס שרשם עד כה 59,000 הזמנות מראש וכול זאת כאשר הפורד מוסטאנג מאך E החשמלית גוברת במכירות על המוסטאנג עם מנועי הבנזין.
 
הסילברדו החשמלי ייוצר בהתחלה בשתי רמות גימור ואבזור עם טווח נסיעה מרבי של 400 מייל בין הטעינות כאשר המכונית מצוידת בשני מנועים שיפעלו בטכנולוגיית e4WD כאשר גרסת הכניסה תיקרא WT עם הספק של 510 כוחות סוס במחיר 39,000 דולר בארה"ב או ברמת גימור  RST First Edition עם 664 כוחות סוס במחיר 105,000 דולר כאשר המכונית תציע את כול הטכנולוגיה שג'נראל מוטורס מחזיקה בארסנל שלה. דגמים נוספים יגיעו בהמשך אחרי שרשימת ההזמנות לגרסה היוקרתית הראשונה תחוסל.

ג'נראל מוטורס הציבה לעצמה יעד שאפתני להגיע תוך כמה שנים לייצור של מיליון מכוניות חשמליות לפחות.