הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מצטערים, לא תוכלו להזמין בינתיים טסלה סייברטראק

בשל הביקושים הוחלט לחסום הזמנות שמגיעות מחוץ לצפון אמריקה, קנדה ומקסיקו

ניר בן טובים  18.05.22 - 12:04

תגיות: טסלה

חברת טסלה חוסמת הזמנות לטנדר החשמלי השנוי במחלוקת, ה- Cybertruck שנערמות מחוץ לצפון אמריקה. הידיעה הופיעה באתר הרשמי השבוע. לעת עתה, המותג האמריקני מקבל רק הזמנות שמקורן מארצות הברית, קנדה ומקסיקו. בראיון ל'רויטרס', החברה החליטה שלא להגיב בינתיים בצורה רשמית. הדיווחים האחרונים לגבי רכב ה-4X4 נמסרו במהלך חנוכת מפעל אוסטין באפריל האחרון, במסגרת השקתו ציין המנכ"ל אילון מאסק ​​כי טסלה תתחיל בייצור הסייברטראק בטקסס בשנה הבאה.

מאסק, בשבוע שעבר באירוע שארגן ירחון 'פייננשל טיימס', אמר: "יש לנו יותר הזמנות לסייברטראק ממה שאנחנו יכולים לייצר באופן מציאותי במשך שלוש שנים לאחר תחילת הבנייה שלו". מאסק עצמו הוסיף כי הפסקות ייצור של דגמי הבית היו מתאפשרות אם הביקוש יעלה על כושר הייצור "ברמה מגוחכת". ה- Cybertruck נחשף בסתיו 2019, כך שהוא תקוע בין הכסאות כבר קרוב ל-4 שנים.

בינתיים, קשיי הייצור ממשיכים בג'יגה פקטורי של מאסק בשנחאי. העיר מתמודדת עם סגר שנגרם על ידי מגיפת הקורונה שהחל ב-28 במרץ האחרון. לפי מזכר פנימי, טסלה אף דחתה את החזרה לשגרת עבודה בשבוע לאור התחלואה. עוד על פי המסמך, שדווח בכלי התקשורת באנגליה, היצרן קבע כי החזרה לייצור תהיה בהיקף של 2,600 מכוניות ביום מה-16 במאי.

נזכיר, כי טסלה דיווחה לא מכבר, כי ההקצאות של הסייברטראק אזלו עד שנת 2027, כך שאם תזמינו עכשיו, תאלצו לחכות לפחות 5 שנים עד שיהיה זמין עבורכם עותק חדש שמחיר נע בין 70 ל-100 אלף דולר. בטסלה פרסמו כי בשנת 2019 צברו למעלה מ-200 אלף הזמנות, כאשר כל לקוח הפקיד 100 דולר מקדמה. כשנה לאחר מכן, התווספו עוד 650 אלף הזמנות ובסך הכול, קרוב ל-1.5 מיליון הזמנות נמצאות כעת על שולחני החברה.

בינתיים תמיד תוכלו לארוב למישהו ולקפוץ על מכונה משומשת. בטסלה