הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתן חותמת: מאסק אישר את עיצוב הסייברטאק

אחרי ארבע שנים נראה שמיזם רכב הכביש שטח החשמלי של טסלה יוצא לדרך

מערכת עולם הרכב  26.06.22 - 14:27

תגיות: טסלה

אילון מאסק אישר כי התכנון של רכב ה-4X4 העתידני, טסלה סייברטראק הסתיים, הן בצד הטכנולוגי שלו וכן בצד השנוי (עוד יותר) במחלוקת - עיצובו החיצוני והפרופורציות. עם הכרזה זו, וחתימתו של מייסד החברה האמריקנית, טסלה רשאית להתחיל בהליכי ייצור הרכב ומכלליו, אשר אמורים אפוא לצאת לדרך במהלך 2023.

הטנדר החשמלי נחשף לראשונה בנובמבר 2019 ואיסוף ההזמנות נפתח בצמוד לכך, למרות שתאריך האספקה ​​טרם ידוע והוא עשוי להיות ממושך ורווי דחיות. הלקוחות נתנו אמון ביצרן האמריקאי למרות העיכובים הרבים, ומעל לכל, טסלה עצמה הראתה שהיא קשובה לבצע שינויים בתכנון המקורי של הפרויקט ביחס לקונספט. לרגל פתיחת ה-Gigafactory בטקסס, אב טיפוס מעודכן הוצג עם מראות, מגבים, אורות וגלגלים שעברו שינוי, אך מעל הכל נעשו תיקונים במידות הכלליות שלו.

על אף ההודעה החגיגית משהו, המצב העולמי בהחלט לא מסייע למאסק לצלוח את הייצור כהלכה: משבר המוליכים למחצה עלול להאט עוד יותר את הייצור ומפעלי טסלה חווים, מסיבה זו, לא מעט משברים. אי לכך, קשה לחזות בוודאות כמה עותקים של הטסלה סייברטאק שהוזמנו בכלל יגיעו לפס הייצור. נאלץ, כמיטב המסורת, לעקוב אחרי הציוצים של המנכ"ל כדי לקבל תמונה ברורה יותר בשנה הבאה.

לפי פרסומים עדכניים, מחיריו ינועו בין 40 ל-70 אלף דולר תמורת הגרסה הבכירה ביותר.