הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החשמל מתייקר, גם הטעינה של הרכב החשמלי

הימים האחרונים הצליחו להפתיע את הגורמים השונים שעוסקים בתחום האנרגיה לתחבורה לאחר שהתברר כי מחירי הבנזין באוקטן 95 צנח, בעוד מחירי החשמל קפצו בצורה משמעותית

מערכת עולם הרכב  02.08.22 - 08:48
(צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)

תעריפי בנזין 95 צנחו בחדות מ-8.08 שקלים לליטר בחודש שעבר ל-6.58 שקלים לליטר. המחיר הזה משקף את הירידה במחירי הדלק בעולם, את השינוי בשערי המטבע ולא פחות חשוב - את הירידה המשמעותית (והזמנית בינתיים) של מס הבלו. בלי קשר העלתה רשות החשמל את  מחיר החשמל ב-8.6%, הוא עומד כיום על 57.40 אגורות לקוט"ש. יצויין כי תעריף החשמל הזה נמוך יחסית לעלייה הדרמטית של המחירים באירופה.

כך או אחרת, העליה במחירי החשמל מעלה תהיות ביחס למחירי טעינת כלי רכב חשמליים שיגבו החברות השונות העוסקות בתחום. עולם הרכב פנה לחברות הגדולות בתחום וביקש התייחסות שלהן לנושא. 

חברת EV-Edge,  הטוענת כי היא מפעילת רשת הטעינה הגדולה בישראל, מסרה שבכוונתה  להעלות את תעריפי הטעינה בכ-8%, קצת פחות משיעור התייקרות תעריפי החשמל. לטענת החברה מדובר בהעלאה ראשונה של התעריף מאז 2019.

חברות אחרות מסרו כי כי עדיין לא התקבלה החלטה ביחס לתעריפים. כך למשל נמסר מחברת דור אלון אפקון  כי "אין החלטה בשלב זה האם להעלות את המחיר ובכמה אחוזים. בימים הקרובים החברה תבחן את הנושא ותפרסם את המחירים שלה אם יהיה שינוי".

חברת ג'ינרג'י מסרה: "טרם הוחלט בכמה לייקר את האנרגיה שהיא מספקת. ג'ינרג'י תמשיך להיות הזולה ביותר גם אחרי ההעלאה הצפויה".