משרד הספורט רוצה לסגור את מסלול המוטוקרוס בווינגיט

מה יש למדינה נגד מתחם הרכיבה החוקי בווינגיט שמכשיר עשרות ילדים לתרבות ספורט מוטורי ברמה בינלאומית?

מערכת עולם הרכב  08.11.18 - 10:49
מסלול הרכיבה בווינגייט. ניסיונות חוזרים ונשנים לתקוע מקל בגלגלי הרוכבים הצעירים (צילום: עמותת המוטוקרוס הישראלית)
מסלול הרכיבה בווינגייט. ניסיונות חוזרים ונשנים לתקוע מקל בגלגלי הרוכבים הצעירים (צילום: עמותת המוטוקרוס הישראלית)
תחילת כתבה

זעם בעמותת המוטוקרוס הישראלית ובקרב ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל. בהודעה שפרסמו אמש (רביעי) הגופים בדף הפייסבוק של העמותה, נמסר כי משרד הספורט, בראשות השרה רגב שוב פועלים בשיטתיות לסגור את מסלול המירוצים החוקי בוווינגיט, מתחם מוסדר ומאורגן המזניק שורה של ליגות מקצועיות לרוכבים ובין היתר גם מכשיר "פרחי" ספורט מוטורי, ילדים בתחילת דרכם שעבורם מהווה המסלול קרקע פוריה רוכשים מיומנות לקראת עתידם מאחורי הכידון או מאחורי גלגל ההגה.

בהודעת העמותה נמסר: "כחלק ממלחמת החורמה של הפקידות במשרד הספורט, כנגד ההתאחדויות לספורט המוטורי, הכוללת קיצוץ בתקציב לפעילות הספורט המוטורי, נאלצת ההתאחדות להתמודד פעם אחרי פעם עם סגירת מסלול המוטוקרוס החוקי היחיד בישראל, הממוקם בווינגיט, כל פעם באמתלה חדשה. המשמעות - ענף המוטוקרוס, המאכלס 90% מהספורטאים הצעירים בספורט המוטורי, שזהו להם הספורט ההתחלתי היחיד, הנגיש הקיים, סופג שוב ושוב מכות אנושות על ידי עצירת שתי ליגות פעילות: אליפות ישראל, ש-50% מהמשתתפים בה הם בקטגוריות הצעירות, וכן לידת הילדים העממית שהחלה לפעול אך השנה, כך שלמעשה מדינת ישראל סוגרת בפני הספורטאים הצעירים את המסלול החוקי היחיד בישראל, ושולחת את הילדים והורים להתאמן בניגוד לחוק!".

עוד אומרים בעמותה, כי "מאז שמדינת ישראל חוקקה את "חוק הספורט המוטורי", או כפי שהספורטאים מכנים אותו, "החוק למניעת ספורט מוטורי", עסוקים פקידי המשרד והרשות שהוקמה לצורך כך בכל דבר פרט לספורט מוטורי - והתוצאה - לאחר עשור שלם שבמשרד הספורט קיימת רשות שלמה, עם אינספור מינויים, קיים בישראל רק מסלול שטח חוקי אחד, וגם אותו סגרו אנשי השרה רגב החודש. בנוסף - בעשור האחרון לא הוציא משרד הספורט ולו קול קורא אחד להקמת מסלול שטח, לא נקף אצבע לסייע לאף יזם פרטי בהקמת מסלול חוקי אחר, והתוצאה - עשור שלם עם אפס מסלולי שטח".

בעמותה דורשים ממשרד הספורט והעומדת בראשה להתעשת ולהתחיל לדאוג לספורט המוטורי ולצעירים. עד כה, למרות פניות רבה לשרה, טרם נענו בעמותה (יו"ר נורית זרקו) או בהתאחדות (יו"ר ריקה צמח).