בנו של שומאכר ניצח לראשונה בפורמולה 2

מיק, יורשו של הנהג האגדי, זכה בגראנד פרי של הונגריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.19 - 15:36
תחילת כתבה

צפו: מיק שומאכר זוכה בגראנד פרי הונגריה בפורמולה 2

הרבה שנים עברו מאז הפעם האחרונה ששורות אלה נכתבו: שומאכר לקח את המקום הראשון בגראנד פרי הונגריה. עתה, שש שנים לאחר שאביו נפגע בתאונת סקי, מיק שומאכר - הבן של מיכאל - זכה לראשונה במרוץ פורמולה 2, על הכביש בו אביו הציג ב-1998 את אחת מתצוגות הנהיגה הגדולות אי פעם. "זה היה מרוץ נהדר במכונית מעולה", אמר מיק שומאכר לאחר הזכייה בליגת הפיתוח של הענף. "התחרות הייתה קשה, אבל זה חלק מהספורט".

שומאכר גבר על נובוהארו מאטסושיטה מקבוצת הונדה על מנת לקבוע את הניצחון. אם עד לפנייה הראשונה התחרות הייתה צמודה, לאחריה ברור היה מי הולך לנצח במרוץ. "להשיג את הניצחון הראשון שלי בפורמולה 2 זה דבר נהדר, אבל יש לי עוד הרבה עבודה לפני שאגיע לרמה הנדרשת בפורמולה 1", הסביר הנהג הצעיר שזו עונתו הראשונה בתחרות.

מיק שומאכר נמנה על אקדמיית הנהגים של פרארי ורבים צופים לו עתיד מבטיח בתור נהר פורמולה 1. עם זאת, כיום הוא מתחרה בקבוצה פרמה, המובילה בדירוג היצרנים של פורמולה 2, ומחכה להזדמנות שלו שעשויה להגיע כבר בשנה הבאה. הניצחון של הנהג בן ה-20 הוא הישג השיא של שומאכר עד היום בפורמולה 2, אחרי שכבר הגיע למקום רביעי במרוץ באוסטריה.