ג'ון הופקינס יעניק חיזוק מקצועי לקבוצת אמריקן רייסינג

הופקינס ישמש מנטור רכיבה לרוכבי הקבוצה ויסייע באיתור הכישרונות הבאים בארה"ב

בועז קורפל
בועז קורפל  10.12.19 - 14:52
תחילת כתבה

בסרטון: פרויקט מיוחד על קבוצת אמריקן רייסינג  (מתוך תכנית "עולם הרכב")

עונת הבכורה של קבוצת אמריקן רייסינג בקטגוריה Moto2 בסבב העולמי של ה-MotoGP יצרה המון כותרות ובשיאן הפודיום המרגש של רוכב הקבוצה הספרדי איקר לקואונה שסיים את דרכו בקבוצה ועלה לקטגוריה הגדולה וירכוב בשורות קבוצת הלוויין של KTM בעונה הבאה שתיפתח בחודש מרץ בקטאר. כעת הקבוצה מודיעה רשמית כי ג'ון הופקינס, רוכב העבר האמריקאי ב-MotoGP בין השנים 2002-2008 ובנוסף בעונת 2011, הצטרף לשורות הקבוצה והוא ישמש כמדריך רכיבה לשני הרוכבים שלה: ג'ו רוברטס האמריקאי ומרקוס רמירז הספרדי שהצטרף לשורותיה לקראת העונה הבאה.
 
הופקינס הגיע לשיא הקריירה באליפות העולם בעונת 2007, אז הוא סיים את העונה כשהוא מדורג במקום הרביעי בעולם עם 189 נקודות וארבעה ביקורים על הפודיום כשהוא רוכב על אופנוע של סוזוקי. טבילת האש בסבב העולמי הייתה ב-2002 עם אופנוע של ימאהה ואז החל הרומן המוצלח עם סוזוקי שנמשך עד לשנת השיא ב-2007. בעונת 2008 עבר הופקינס לקווסאקי והמירוץ הטוב ביותר שלו היה בפורטוגל שאותו הוא סיים במקום החמישי אך בתום העונה פרץ המשבר הכלכלי העולמי וקווסאקי החליטו לפרוש מהפעילות. בעונת 2011 שב הופקינס למירוץ אחד עם סוזוקי בספרד והוא סיים בנקודות, במקום העשירי וזאת כשהוא רוכב פעיל מלא באותה עונה בסבב הסופרבייק הבריטי, שם הוא סיים 16 פעמים על הפודיום מתוכן 5 פעמים כמנצח ובסוף העונה הוא דורג במקום השני באליפות. הופקינס (כיום בן 36) צבר ניסיון גם עם הונדה בסבב הסופרבייק העולמי שם הוא רכב בהמשך גם בשורותיה של סוזוקי שאיתה הוא מזוהה ברוב המירוצים בקריירה העשירה שלו.
 
"באתי לתרום לקבוצה האמריקאית ולסייע לרוכבים שלה כי המשימה שלהם תהיה מאתגרת עם המעבר משלדה של KTM לשלדה של KALEX בעונה הבאה" אמר הופקינס בראיון לפני שהמריא למסלול בוולנסיה לפגישה ראשונה עם הקבוצה של איתן בוטבול, הבעלים שלה. בוטבול עצמו אמר כי המשימות של הופקינס לא מוגבלות לקבוצה ולרוכבים שלה בלבד. "בכוונתנו להרחיב את הפעילות בתוך ארה"ב ולמצוא את הכישרונות הבאים וג'ון יסייע לנו בכך" אמר בוטבול.