ניסני חתם בוויליאמס: "הקדשתי את חיי לזה"

הנהג הצטרף לקבוצת הפורמולה 1: "זה לא היה חלום אלא מטרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.01.20 - 11:53
תחילת כתבה

הישג יוקרתי לרוי ניסני. נהג המירוצים הישראלי בן ה-25 הוחתם בקבוצת וויליאמס מהפורמולה 1 הוצג כעת בקבוצתו החדשה, במסיבת עיתונאים עיתונאים מיוחדת.

ניסני אמר במסיבת העיתונאים: "זה היה מסע ארוך מאוד, כמעט 20 שנה. כשאתה מתחיל בגיל כל כך צעיר, זה נמצא עמוק בראש שאתה צריך לעבוד קשה ואולי יום אחד תגיע לפורמולה 1. עם השנים, התוצאות הגיעו וזה נעשה יותר ויותר מציאותי. היה קשה לדמיין את ההצטרפות למועדון היוקרתי הזה ואני לא יכול להיות יותר אסיר תודה. אני נרגש ורק רוצה להתחיל.

"אנחנו נכנסים לתהליך למידה יחד ואני חושב שזה המוסד הכי טוב שיכולתי להגיע אליו כדי ללמוד. תמיד שאליו אותי מה החלום שלי, אבל פורמולה 1 לא היה החלום, אלא המטרה שלי. ידעתי את הדרךשאני צריך לעשות, קיבלתי החלטה והקדשתי את חיי לספורט מוטורי ולפורמולה 1. לכל נהג יש את הסגנון שלו כספורטאי ואני חושב שלגדול פה נתן לי את האופי כספורטאי הישראלי שעזר לי".

קלייר וויליאמס, בעלי קבוצת וויליאמס, אמרה: "אחד האלמנטים הכי חשובים אצל נהג, בנוסף לכישרון, הוא היכולת להיות שחקן קבוצתי שמוכן לתרום למאמץ הקבוצתי. הבנו שחשוב מאוד שהנהג שמבין את המכונית, שהיא מכונה מסובכת מאוד, ולהבין מה קורה סביבו כדי לתת משוב למהנדסים שלנו. אני מאוד שמחה שרוי מצטרף אלינו ואני בטוחה שהוא יעשה עבודה מצוינת".

סילבן אדאמס
, נשיא קבוצת הפורמולה 1 של ניסני, סיפר על הקשר עם הנהג: "הוא הגיע לאחד האירועים שלנו ופגשתי אותו ואני מניח שדבר אחד הוביל ולאחר והנה אנחנו. התוכנית היא שהוא יהיה נהג F1 לכל המוקדם ב-2021 ובעתיד אחד משני הנהגים. יש רק 20 נהגים בסך הכל, והתקווה היא לראות את דגל ישראל בכל שבוע-שבועיים, כי אני יודע כמה קשה וויליאמס עובדת כדי לטפס לצמרת".

מארק האריס, מנהל האקדמיה של וויליאמס: "זה לא חדש שהקבוצה כאן קרוב ל-40 שנה והיא עובדת עם נהגים וכשרונות צערים, זה חלק מה-DNA של הקבוצה. היא נתנה הזדמנות ראשונה בענף לנהגים כמו ג'נסון באטן, ניקו רוזמברג ו-ואלטרי בוטאס. אנחנו עוברים תהליך קפדני כדי לראות איזה נהגים אנחנו רוצים ובוחרים רק את הטובים ביותר ורוי עמד במבחנים שלנו. נהגי הפיתוח שלנו משמעותיים מאוד ורוי, יחד עם האחרים יש לו הרבה אחריות כדי לראות שנפתח את המכוניות כמו שצריך. מכינים נהגים לקריירה ב-F1".

ניסני הוחתם לאחר שעבר מבחנים באבו דאבי בדצמבר האחרון ויהיה הנהג השלישי בחשיבותו אחרי ג'ורג' ראסל הבריטי וניקולאס לאטיפי הקנדי, בקבוצת וויליאמס ששוויה מוערך בכ-300 מיליון דולרים. לפני כן, ניסני נהג בקבוצת קמפוס באליפות העולם למירוצי מכוניות פורמולה 2 בעונת 2018.