חסר פחד: סיפורו של אנדראה דוביציוזו

15:00 ב-5PLUS: האיטלקי מהמוטו GP נחשף בסרט תיעודי

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.20 - 12:51
תחילת כתבה

אנדראה דוביציוזו הוא אחד הרוכבים האהודים באליפות מרוצי הכביש לאופנועים, לא רק בעיני הצופים, אלא גם בעיני יריביו. רוכב הדוקאטי בן ה-34 ידוע כמופנם, שקט, מחושב ואחד מהרוכבים שעובדים קשה במוסכים עם הקבוצה ועל האספלט. האיטלקי, שסיים בשלוש העונות האחרונות כסגן למארק מארקז, סייע להפוך את אופנוע הדוקאטי, הדסמוסדיצ'י, לאופנוע קל יותר לרכיבה והחזיר אותו לפודיום אחרי עונות רבות בהן התקשו להיות תחרותיים.

תהליך הפיתוח לא היה פשוט והביקורות כלפי דובי, כפי שהוא מכונה על כך שאינו לוקח מספיק סיכונים ושאינו דוחף עד הקצה את האופנוע ואת עצמו, נשמעו גם מכיוון ההנהלה בבולוניה וגם מכיוון ה"דוקאטיסטים".

במהלך עונת 2019 באליפות המוטו GP, במאי סרטים תיעודיים פאולו נובאלה ליווה את הרוכב על פי בקשתו: "דובי פנה אלי ואמר לי זה הכל או לא כלום, זה לא יכול להיות עוד משהו יח"צני, אלא אמיתי, אתה צריך לבוא ולהיות איתי כל הזמן", סיפר הבמאי והוסיף כי לא קיבל הנחיות או כי נמנעה ממנו גישה או תיעוד של חלק מההתרחשויות, גם בימים בהם חוסר שביעות רצון של הקבוצה או ההנהלה מהרוכב או של דוביציוזו מהיצרן ומעצמו.

הסרט, שישודר היום ב-5PLUS חושף את מה שקורה מתחת לקסדה, את עבודת הצוות, הקשיים, הפחד, השמחה, התחרותיות ואת דוביציוזו האמיתי כפי שחבריו והאנשים הקרובים אליו ביותר מכירים לצד כל האקשן והדרמה של אליפות המוטו GP.