15:40: מרוץ בעולם הווירטואלי במוטו GP

היום יוזנק לראשונה מרוץ במשחק המחשב בהשתתפוץ רוכבי האליפות. ישיר ב-5LIVE

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 13:07

תגיות: מוטו GP

תחילת כתבה

כמו כולנו, גם רוכבי המוטו GP, אליפות מרוצי האופנועים החשובה בעולם, מסתגרים בבית בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. באליפות הנמצאת בהדממה, כמו כמעט כל ענפי הספורט בעולם, משתתפים רוכבים רבים המגיעים מספרד ואיטליה המתקשים להמשיך במסגרת האימונים שלהם, שכוללת אימוני מוטוקרוס ו"פלאט טראק". גם להם כל מה שנותר זה לרוץ במדרגות ולשחק משחקי מחשב.

אחד מהמשחקים בהם רוכבי המוטו GP משחקים באופן קבוע הוא משחק האליפות בו הם משמשים ככלי לאימון ולמידת המסלולים בסבב. רק שהפעם הרוכבים יעלו על המסלול הווירטואלי כדי להתחרות ביריבים האמיתיים שלהם. היום (ראשון) בשעה 15:40 שעון ישראל יוזנק המרוץ הראשון של האליפות. לא כמו אליפות ה-eSport, שבה נערכים מרוצים ווירטואליים מלאים, זה יהיה מרוץ של שש הקפות מסביב למסלול מוג'לו האגדי, והוא יועבר בשידור ישיר ב-5LIVE.

מארק מארקז ואחיו הצעיר אלכס ישתתפו מביתם בסרברה, פרצ'סקו בגנאיה מביתו באיטליה, אלכס רינס וחואן מיר רוכבי סוזוקי מאנדורה, וכך גם רוכבי ימאהה פאביו קוואנטרו, מאווריק ויניאלס ורוכב אפריליה אליקס אספרגארו. לצידם יתחרו גם רוכבי KTM איקר לקואונה הנמצא בוולנסיה, ומיגל אוליביירה הפורטוגלי. עשרת הרוכבים ישחקו בגרסה מעודכת של מרוץ ה-MotoGP19, שכן אלכס מארקז ואיקאר לקואונה הם רוקיז העונה וזה יהיה המרוץ הראשון שלהם לצד הרוכבים המנוסים.

ערב המרוץ, במהלך סשן שאלות ותשובות באינסטגרם, אמר מארק מארקז בהקשר למשחק היום: "התאמנתי כדי שאוכל לתת הופעה הכי טובה שאני יכול במרוץ הווירטואלי. אני יודע שפקו (פרנצ'סקו בגנאיה) יהיה מהיר, אבל אני יודע שמאחר ואחי משתתף במשחק, אין סיכוי שאני אנצח. אני די גרוע וכשיגמר המשחק אני לא הולך לנמנם אלא להתאמן. זהו מסלול מוג'לו, מסלול שעלה לי הרבה בקריירה". הוא הוסיף כי הוא ואחיו ישחקו בחדרים נפרדים כדי לא להפריע אחד לשני.