רשמית: עונת הפורמולה 1 תוזנק באוסטריה

עונת 2020, או מה שנותר ממנה תפתח רשמית ב-3 ביולי. הגרנד פרי הצרפתי בוטל

ניר בן טובים  27.04.20 - 14:10
פורמולה 1 אוסטריה (צילום: Getty)
פורמולה 1 אוסטריה (צילום: Getty)

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

 עונת הפורמולה 1 של שנת 2020 תצא לדרך ב-3 ביולי במסגרת הגרנד פרי האוסטרי, כך פרסם היום מנכ"ל ה-F1 ציי'ס קארי. החלק הראשון של העונה עד מחצית חודש ספטמבר יתמקד כולו באיזור אירופה ורק לאחר מכן יעבור הסבב לאזור אמריקה ואסיה. הנהגים יסיימו את העונה בדצמבר עם מירוץ כפול בבחריין וסגיר במסגרת הגרנד פרי באבו-דאבי. כך כאמור, בעקבות רצף הדחיות בשל משבר הקורונה. 

יש הרבה דיונים על היתרי כניסת הקהל למירוצים אולם בשלב זה, על פי דיווחים בכלי התקשורת באיטליה, נראה שהתחרויות שנותרו תתקיימנה ללא צופים. כמות המירוצים עומדת כעת על 15, וזאת לאחר ביטול סופי גם של הגרנד פרי הצרפתי. "אני מצפה שהמירוצים הראשונים יהיו מול יציעים ריקים ומאחורי דלתיים סגורות. אבל, אני מקווה שבהמשך הדרך הקהל יצטרף אלינו עם התקדמות האליפות", כך אומר קארי היום. בתוך כך, הוא מעיר כי הם בקשר מתמיד עם גורמים במערכת הבריאות וכי "הכול יכול להשתנות בעקבות המצב". 

טרם ידוע אם המירוץ באוסטריה על מסלול רד-בול רינג יסתיים לאחר מירוץ אחד, או שמא קארי מתכנן לקיים בו שני מירוצים, כדי בכל זאת להוסיף עוד 2-3 מירוצים השנה.  בינתיים, הודיעו היום ראשי ה-FIA גם על ביטול הגרנד פרי הצרפתי במסלול פול ריקאר. זהו מהלך לא מפתיע במיוחד בהתחשב במגבלות שהטיל ראש ממשלת צרפת, עמנואל מקרון, שאוסר על קיומם של אירועים עם קהל עד אמצע חודש יולי. מארגני המירוץ אמרו בתגובה: "בלתי אפשרי לקיים את הגרנד פרי בתנאים האלו. מבטיחים לצופים שלנו מירוץ מרתק בשנת 2021". 

 ראשי ה-FIA והפורמולה 1 יפרסמו את לוח הזמנים המעודכן של כל המירוצים בקרוב.