ורסטאפן ניצח במרוץ חגיגות ה-70 בבריטניה

ההולנדי גבר על המילטון, שסיים שני והשתווה לשומאכר

ברק צינמון
ברק צינמון  09.08.20 - 17:50

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

אחרי שעד כה העונה סיים מרוצים במקומות 2-3, מקס ורסטאפן השיג היום (ראשון) סוף סוף ניצחון בכורה לשנת 2020. ההולנדי חצה ראשון במרוץ השני של סילברסטון, בריטניה. זה היה מרוץ חגיגי לציון 70 שנה לפורמולה 1, וקיבלנו בו גם היסטוריה לא קטנה מצידו של לואיס המילטון.

האלוף המכהן של הסבב השתווה למיכאל שומאכר בכמות הפודיומים במרוצים בקריירה - 155 כאלה. הבריטי סיים במקום השני, 11.326 שניות אחרי ורסטאפן, שחצה את הקו לאחר 1:19:41.993 שעות. זו הזכייה התשיעית בקריירה של הנהג המצטיין של קבוצת רד בול, והראשונה שלו בבריטניה.

כבר בהקפה הראשונה ניתן היה לראות כי זה היום של ורסטפן, שטיפס למקום השלישי על חשבון ניקו הולקנברג. היום החם העלה חששות בנוגע לשחיקת הצמיגים ובהקפה ה-11 הטכנאים של רד בול ביקשו מההולנדי להוריד קצב, והוא ענה כמו שרק הוא יודע: "זו ההזדמנות שלי להתקרב למרצדס, אני לא אחכה מאחור כמו סבתא".

הנהגים של מרצדס לא הסתדרו עם הטמפרטורה הגבוהה של המסלול ו-וורסטפן ניצל זאת בכדי להגדיל את הפער מהמילטון ובוטאס, שהחליפו צמיגים בשלב מוקדם. המילטון חלם על כך שישמור על המקום הראשון עם עצירה אחת, אך בסופו של דבר הצמיגים הכריעו אותו ובעקבות העצירה שלו הוא התדרדר אל המקום הרביעי. בהקפה ה-45 אלוף העולם דילג מעל שארל לקלר (סיים רביעי) ואילו בהקפה ה-50 עקף את בוטאס ובעקבות כך סיים שני.

הסיפור המרגש של היום הוא הולקנברג, שחזר להתחרות בסבב לאחר תשעה חודשים. למרות שהגרמני הגיע לרייסינג פוינט באופן זמני (במקומו של סרחיו פרס שחולה בקורונה) הוא הוכיח שיש לו עוד הרבה מה להציע וסיים במקום השביעי. חברו לקבוצה, לאנס סטרול סיים שישי כשרק לפני ימים ספורים הקבוצה נקנסה ו-15 נקודות הופחתו ממאזנה, כשהטענות בנוגע להעתקת חלקים ממרצדס התקבלו.

יש לציין לטובה את אלכס אלבון, שהתחיל במקום התשיעי ואיבד מספר מקומות כבר בהתחלה. אולם, הנהג שנולד באנגליה התעשת ובזכות כמה עקיפות מרשימות בחלק האחרון, הצליח לסיים במקום החמישי במרוץ.