"אני מוכן": רוי ניסני יפתח את מקצה האימונים של וויליאמס במונזה

במסגרת מירוץ הפורמולה 1 במונזה בסוף השבוע צפוי ניסני לבחון את מכונית הוויליאמס 43FW במטרה להביא אותה קרוב לסף המגבלות. ישיר בספורט 5

ניר בן טובים  02.09.20 - 11:55

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

נהג המירוצים הישראלי רוי ניסני (25) יפתח שוב את מקצה האימונים של קבוצת 'וויליאמס' בסוף השבוע הקרוב במסגרת הגרנד פרי האיטלקי במונזה. זאת אחרי שקצר מחמאות ממנהלי הקבוצה בעקבות הופעתו הקודמת במקצה האימונים שנערך בברצלונה, שם קבע הקפה מהירה מאוד כשהוא נופל ב-3 עשיריות השניה בלבד מניקולס לאטיפי. ניסני ינהג במכונית ה-43FW עליה מתנוסס הלוגו הישראלי 'סטרט-אפ-ניישן'. 

מהנדסי ווליאמס אומרים שהגדירו מספר יעדים למקצה האימונים ביום שישי ובין היתר מציינים כי על ניסני מוטלת המשימה להביא את הרכב קרוב ככל הניתן למגבלות. ניסני מסר: "אני מוכן לקראת האימון. למסלול במונזה יש היסטוריה ארוכה וגם מבחינתי זה מקום מיוחד שכן כאן השגתי את הניצחון הראשון שלי במרוצי פורמולה. מרגע שאתיישב בכסא הנהג אכנס שוב למצב רובוט ואפעל ליישם את כל מה שעבדנו עליו בסימולטור בימים האחרונים במטרה לסייע לקבוצה לשפר את הרכב ולהביא אותו למצב אופטימלי לקראת המרוץ ביום ראשון".

מקצה הדירוג יחל בשעה 12:00 (שידור ישיר בספורט 5) ויימשך כ-90 דקות. ניסני יסייע לקבוצה לבדוק את ההתאמות שנעשו בכיול המכונית עבור מקצה הדירוג שיערך ביום שבת ולקראת המירוץ ביום ראשון. ראש מחלקת הפיתוח בווילאמס דייב רובסון מוסיף: "אנחנו שמחים לארח שוב את רוי ניסני, שינהג במכונית של ג'ורג' ראסל במסגרת ה-FP1. הוא עשה עבודה מצוינת בברצלונה ותהיה לו תרומה משמעותית בתכנית המירוץ שלנו ביום שישי, קצת לפני שג'ורג' ראסל ייכנס למכונית במקצה האימונים השני". 

 

ניסני מתחרה כיום בקבוצת הפורמולה 2 של וויליאמס-טריידנט יחד עם בן קבוצתו מרינו סאטו (אין קשר משפחתי לנהג הפורמולה 1 לשעבר טאקומה סאטו). הקבוצה מדורגת כרגע במקום ה-17 עם חמש נקודות. במירוץ האחרון שנערך בבלגיה (ספא) סיים ניסני במקום השמיני. סאטו סיים במקום ה-14.