פורמולה 1: פרארי ללא נהגים בטופ 10 במונזה

לראשונה מאז 1984. המילטון ניפץ שיא מסלול ויזנק ראשון. בוטאס שני, סאינס שלישי

ברק צינמון
ברק צינמון  05.09.20 - 17:03

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

עונת הפורמולה ממשיכה בקצב מסחרר כשהיום (שבת) מקצה המוקדמות של מונזה הסתיים עם לא מעט סיפורים פיקנטיים שמסכמים את העונה עד כה בצורה הטובה ביותר. כמובן שלואיס המילטון הוא זה שזכה בפול פוזישן (פעם שישית העונה) ועל הדרך אלוף העולם גם ניפץ את שיא המסלול של קימי רייקונן וסיים בזמן של 1:18:887. הבריטי רוצה לזכות בגרנד פרי האיטלקי בפעם השישית ולהפוך לשיאן הבלעדי (כרגע בשוויון עם מיכאל שומאכר).

מן העבר השני של הספקטרום, העונה המביכה של פרארי המשיכה לשבור שיאים שליליים בקצב מסחרר. כזכור, רק לפני שנה שארל לקלר קטף את המקום הראשון במרוץ הבית של הסקודריה במונזה ואילו היום שני הנהגים (לקלר וסבסטיאן פטל) הצליחו לעוף כבר במקצה במוקדמות השני של הגרנד פרי ובעקבות כך לפרארי לא תהיה נציגות בעשירייה הראשונה של מונזה לראשונה משנת 1984.

ולטרי בוטאס סיים במקום השני פעם נוספת כשהפיני היה במרחק של 0.069 בלבד מחברו לקבוצת מרצדס. ההפתעה הגדולה של המוקדמות הגיעה מצידו של קרלוס סאינס שנתן תצוגה אדירה במסלול הבית של קבוצתו בשנה הבאה וסיים שלישי.

במקביל, סרחיו פרס הראה גם היום כי ההיעדרות משני המרוצים בבריטניה לא פגעה בכושר שלו ונהג של רייסינג פוינט סיים במקום הרביעי. מקס ורסטאפן יכול להיות מאוכזב כשסיים רק חמישי ועשה לעצמו חיים במסלול שהוא פחות מצטיין בו.