סוף לספקולציות: סבסטיאן פטל חתם באסטון מרטין

הנהג הגרמני בן ה-33 יצטרף לאסטון מרטין החדשה במקומו של סרחיו פרס שהועזב בניגוד לרצונו

ניר בן טובים  10.09.20 - 13:23

תגיות: סבסטיאן פטל

תחילת כתבה

סבסטיאן פטל פושט את מדי סקודריה פרארי ועובר לאסטון מרטין (רייסינג-פוינט) וילבש "ירוק-מירוצים" בריטי. היום (חמישי) בשעות הבוקר חתם הנהג הגרמני בן ה-33 על חוזה לשנה הבאה וגם אחריה, כך נמסר על פי מנהלי המותג. זו תהיה קבוצתו החמישית של פטל בפורמולה 1 והשנה ה-15 שלו מאחורי ההגה, אחרי שנהג עבור ב.מ.וו סאובר, טורו-רוסו רד-בול ופרארי וזכה בארבע אליפויות נהגים - הישג שלא הצליח לשחזר בפרארי ומה שהוביל בסופו של דבר לפיצול בין הצדדים (פרארי זכתה באליפות האחרונה שלה ב-2007 יחד עם קימי רייקונן). פטל יחליף את סרחיו פרס בן ה-30 שהודיע אמש (רביעי) שהחוזה שלו נפרם על ידי רייסינג פוינט, וזאת בניגוד להסכמים עליהם חתום עד שנת 2022.

בכלי התקשורת באירופה שאלו אם פטל אכן מתחבט כיצד להמשיך את קריירת המירוצים, אבל נראה שעבור הגרמני לא חלה דעיכה במוטביציה, לפחות לפי הצהרתו הבוקר במסגרת ההסכם עם אסטון מרטין. "אני שמח שסוף סוף אוכל לחלוק אתכם את החדשות המרגשות האלה. אני מלא גאווה שאהיה נהג של אסטון מרטין בשנת 2021... זו התחלה של הרפתקה חדשה עבורי ואני משוכנע שמחכים לי דברים חיוביים באופק. האהבה שלי לפורמולה 1 עדיין גדולה ואני נחוש להאבק על מקום בצמרת. התרשמתי מאוד מהתוצאות שלהם השנה".

ברייסינג-פוינט יעברו כאמור מיתוג מחודש בשנה הבאה ל'אסטון מרטין' ובכך מנתקים קשרים מסחריים עם רד-בול. פטל יצטרף לנהג הצעיר של הקבוצה לאנס סטרול בן ה-21 שזכה במקום השלישי בגרנד פרי שנערך בתחילת השבוע במונזה (אביו הוא הבעלים של הקבוצה). פטל יביא עימו את כל הידע שצבר, המוניטין והשם שלו לגריד ואם השותפות בין שני הנהגים תהיה חיובית, סטרול ירוויח פרטנר מנוסה שיכול להציב בפניו רף ביצועים גבוה מאוד שישפר את יכולותיו. 

מקורבים לפטל אומרים שבשנה האחרונה חלה שחיקה רצינית במעמדו על רקע השיפור הדרמטי בהשגיו של בן קבוצתו של שארל לקלר, ואלה היו רק חלק מהנסיבות שבגינן החליט לעזוב. אולם פטל, אחד הנהגים המוצלחים ביותר בתולדות הפורמולה 1 (שלישי מאחורי מיכאל שומאכר ולואיס המילטון בכמות הנצחונות), מאמין שבאסטון מרטין תהיה לו הזדמנות לכפר על העונות האחרונות, וכך גם מרגישים האנשים שיהיו בסביבתו הקרובה. "כולם פה בסילברסטון נרגשים מאוד", אומר אוטמר זפנאור, מנהל הקבוצה. "סבסטיאן הוא אלוף עם קבלות ומביא מנטליות של מנצח שתואמת את הציפיות שלנו לעתידה של קבוצת ה-F1 באסטון מרטין. אני לא יכול לחשוב על מישהו טוב ממנו. הוא ייקח אותנו לשלב הבא".   

 פטל צפוי להשתכר בסביבות ה-13 מיליון יורו בשנה בקבוצת אסטון מרטין.