המילטון נענש, בוטאס זכה בגרנד פרי סוצ'י

ניצחון שני העונה לפיני, מרצדס ממשיכה לשלוט ברוסיה

ברק צינמון
ברק צינמון  27.09.20 - 17:24
(getty)
(getty)

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

על אף שמרצדס שולטת בפורמולה 1 בשנים האחרונות באופן מוחלט, בגרנד פרי הרוסי הדומיננטיות של הקבוצה מקבלת מימדים אפילו גדולים יותר (הקבוצה היחידה שזכתה בו). היום (ראשון) קיבלנו הוכחה נוספת לכך כשהרצף בסוצ'י נמשך בזכות ולטרי בוטאס. הפיני ניצל עונש שלואיס המילטון ספג עוד לפני תחילת המרוץ והשיג את ניצחונו השני העונה.

עבור המילטון זה היה צריך להיות יום חג, כשהוא קיווה להשוות את מספר הניצחונות של מיכאל שומאכר בפורמולה 1 (91) אולם, זמן קצר לפני שהמרוץ יצא לדרך, הבריטי קיבל עונש חמור של עיכוב בעשר שניות בעקבות כך שהתחיל אימון מחוץ לאזור המיועד לכך.

ברשותכם, נחזור לחתן החגיגה בסוצ'י, שהשיג את ניצחונו התשיעי בקריירה והשני ברוסיה. בוטאס המשיך להוכיח כי הוא נהג מהמעלה הראשונה, שיודע לשמור על יציבות ולנצל הזדמנויות והוא גם ביצע את ההקפה המהירה של היום. בתוך כך, מקס ורסטאפן יכול להיות מרוצה מכך שסיים במקום השני לאחר שנאלץ לפרוש בשני המרוצים האחרונים. כמו כן, רד בול עצרה רצף מתסכל של שבע שנים בהן לא הצליחה לסיים בפודיום בסוצ'י.

למרות נקודת הפתיחה הבעייתית, אלוף העולם המכהן סיים בסופו של דבר במקום השלישי. עם זאת, סרחיו פרס המשיך להראות שהוא אחד הנהגים המרשימים העונה, למרות שעדיין אין לו חוזה לעונה הבאה, כשהמקסיקני סיים במקום הרביעי.

דניאל ריקארדו המשיך במומנטום ממוג'לו ולמרות עונש של חמש שניות האוסטרלי סיים במקום החמישי. עבור רנו זה היה מוצלח למדי כשגם אסטבן אוקון הרשים והצרפתי סיים במקום השביעי ואילו שארל לקלר המשיך לעשות מעל ומעבר עבור פרארי כשהוא סיים במקום השישי לאחר שיצא לדרך מהמקום העשירי.

ונעבור לשני הנהגים שעבורם זה היה מרוץ מהיר למדי. על אף שמדובר באחד המסלולים הבטוחים בסבב, הגרנד הרוסי נפתח בהמשך ישיר למרוצים באיטליה כשלאנס סטרול וקרלוס סאינס איבדו שליטה וסיימו את חלקם כבר בהקפה הראשונה.