מחכים לנס: שבע שנים לתאונה של שומאכר

מיכאל שומאכר עדיין שרוי במצב רפואי קשה מאז תאונת הסקי המחרידה בדצמבר 2013

בועז קורפל
בועז קורפל  29.12.20 - 13:17
(צילום: Getty)
(צילום: Getty)
תחילת כתבה

שעות אחה"צ של ה-29 בדצמבר 2013 התמלאו מערכות החדשות בכל כלי התקשורת בעולם בידיעות דחופות אודות תאונת סקי שאירעה באלפים הצרפתים ובה מיכאל שומאכר, 7 פעמים אלוף העולם במרוצי פורמולה 1, נפצע אנושות במהלך חופשת סקי כשהוא מתרסק על סלע באתר הגלישה ונפצע אנושות בראשו.

שבע שנים חלפו מאז אותו אירוע, בנו של מיכאל שומאכר שהיה איתו באותם רגעים, היה אז בן 14 והוא לא יכול היה להושיע את אביו. הנהג האגדי הוטס לבית חולים ועבר סדרה של ניתוחי ראש במטרה להציל אותו ממוות ולנסות למנוע את הנזק המוחי שאיים לסיים את חייו.

בחלוף ימים, התקווה התחלפה בידיעה והכרה כי שומאכר לא יחזור לעולם להיות כבעבר, וגם המשפחה העלימה כל אפשרות לראות אותו במצבו במיטת חוליו. היו שרלטנים שניסו להסתנן לבית החולים בניסיון להשיג תמונה שלו ולסחוט את התקשורת לשלם עבורה.

שומאכר הועבר לבית המשפחה בשוויצריה ואזור שלם בבית נבנה במיוחד עבורו ועבור צוות הטיפול שלו שלא מפסיק לסעוד ולטפל בנהג הגרמני שזכה לכמה ביקורים אישיים של חברים קרובים ומיוחדים של המשפחה ושלו ובמיוחד, ז'אן טוד, מי שניהל את קבוצת פרארי בימיו הגדולים של שומאכר בסקודריה והוא הסכים לומר שמיכאל בהכרה ולא מחובר למכונות הנשמה.

בפעם האחרונה ששמענו אודותיו, זה היה בשנה שעברה כאשר העיתון הצרפתי לה פריזיאן פרסם ידיעה כי שומאכר עובר טיפול מיוחד בבית החולים ג'ורג' פומפידו וכי הצוות שטיפל בו העיד כי הוא היה בהכרה מלאה.

שבע שנים חלפו מאז, המון דברים התרחשו בעולם וגם הבן של שומאכר, מיק, הפך לנהג מירוצים מקצועני ובשנה הבאה נראה אותו נוהג באליפות הפורמולה 1 ומנסה ללכת בדרכו הספורטיבית של אביו.