יצאנו לדרך: המילטון זכה בגרנד פרי בחריין

צפו: הבריטי חצה פחות משנייה לפני ורסטאפן בתום דרמה במרוץ פתיחת העונה, ועל הדרך שבר עוד שיא של שומאכר. בוטאס שלישי

ברק צינמון
ברק צינמון  28.03.21 - 20:00

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

אחרי שלושה וחצי חודשים שהרגישו כמו נצח, ובינג' של העונה החדשה של "המרוץ לניצחון", חובבי הפורמולה 1 נשמו הערב (ראשון) לרווחה כאשר גרנד פרי בחריין הוציא לדרך את עונת 2021, והמרוץ עלה על כל הציפיות.

באופן לא מאוד מפתיע, מי שניצח במרוץ הפתיחה הוא האלוף המכהן ומי שמאיים לשבור את שיאו של מיכאל שומאכר - לואיס המילטון. גם מקס ורסטאפן היה במוקד, ולמרות שבמשך רגעים רבים נדמה היה כי הנהג המוכשר של רד בול יחצה ראשון את קו הסיום, אלוף העולם הוכיח פעם נוספת שהוא קורץ מחומר מיוחד ורשם את ניצחונו ה-96 בסבב. הבריטי חצה את קו הסיום ראשון בתום זמן של 1:32:03.897 שעות וחגג תחת זיקוקים מרהיבים את הפתיחה ברגל ימין.

סיום המרוץ היה די דרמטי, כשמקס ורסטאפן עקף את המילטון בהקפה ה-53 (מתוך 56), אך הוא עשה זאת בצורה שהייתה יכולה להוביל לעונש שכן הוא יצא מהמסלול, ונאמר לו כי זה מה שאכן יקרה אם לא ייתן לאלוף המכהן לעקוף אותו בחזרה. הוא אפשר לו לעבור ולא הצליח להשיג אותו עד לקו הסיום. ההולנדי סיים בסופו של דבר במקום השני 745 מאיות אחרי המילטון.

ורסטאפן, שקטע רצף של שבע שנים בהן המילטון החל את העונה מהפול פוזישן, נאלץ להסתפק בסגנות, לאחר שהאלוף החל את העונה עם ניצחון לראשונה מזה חמש שנים. חברו לקבוצת מרצדס, ולטרי בוטאס, השלים את הפודיום, כאשר הפיני שמר על מקומו ממקצה הדירוג. הוא חצה את הקו 37.383 שניות אחרי המילטון.

המנצח הגדול אגב שבר עוד שיא של שומאכר: הוא הוביל ביותר מ-12 הקפות בגרנד פרי בחריין, וכך הפך לנהג שהוביל הכי הרבה הקפות בהיסטוריה של הפורמולה 1 - עם 5,126 כאלה. בסוף הוא העניק לקבוצתו ניצחון מתוק באחד ממרוציו המאתגרים בקריירה. אגב, המילטון ניצח בבחריין בפעם השלישית ברצף.

מקלארן שמרה על היכולת הטובה מהשבועיים האחרונים, כאשר לנדו נוריס סיים רביעי, ודניאל ריקרדו סיים שביעי במרוץ הבכורה שלו בקבוצה. סרחיו פרס, שסבל מבעיית כוח בסיבוב המערך שגרמה לו להתחיל מהפיט, רשם קאמבק מעורר השראה שהספיק לו למקום החמישי. בנוסף, הנהג החדש של רד בול נבחר לנהג המצטיין של היום. מי שירצה לשכוח את המרוץ הוא פרננדו אלונסו, שאחרי ההקפה ה-33 נאלץ לפרוש בעקבות בעיית בלמים.

אז מה עוד היה לנו היום? כאמור, מירב האקשן הגיע בשש ההקפות האחרונות בסאח'יר, אבל עוד לפני כן היו לא מעט אירועים. כבר בפנייה השלישית של המרוץ קיבלנו דרמה לאחר שניקיטה מזפין הרוקי איבד שליטה ופגע במעקפה הבטיחות, וכתוצאה מכך הנהג של האס סיים את הערב. בסופו של דבר המרוץ חודש בהקפה הרביעית, שגרמה ללא מעט אקשן וחילופי מקומות. מי שסבל הכי הרבה מכך הוא פייר גאסלי, שזינק מהמקום החמישי, מכיוון שהאלפא טאורי שלו נפגעה מהמקלארן של ריקרדו והוא התדרדר עד למקום האחרון.

שארל לקלר מפרארי יכול להיות מרוצה לאחר שחצה את קו הסיום במקום השישי, וקרלוס סאינס שערך בכורה בפרארי סיים שמיני. יוקי טסונודה, הרוקי של אלפא טאורי, סיים תשיעי ולאנס סטרול מאסטון מרטין השלים את העשיריה הראשונה.

כמו כן קימי רייקונן, שחגג שנה 20 בפורמולה 1, חצה את הקו במקום ה-11. אסטבן אוקון סבל ממרוץ רע, כאשר הצרפתי סיים במקום ה-13. סבסטיאן פטל שקיווה להחיות את הקריירה מחדש באסטון מרטין סבל מערב לא טוב בלשון המעטה, ואלוף העולם לשעבר חצה את קו הסיום במקום ה-15. מיק שומאכר, הבן של, עשה את הסיפתח שלו בסבב וסיים במקום ה-16.