צובר תאוצה: ניצחון 11 בקריירה לוורסטאפן

צפו: ההולנדי חצה ראשון באימולה. קאמבק דרמטי להמילטון, שסיים שני

ברק צינמון
ברק צינמון  18.04.21 - 18:28

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

רבות דובר בפורמולה 1 על סגירת הפער בין מרצדס לרד בול, ומבחני קדם העונה וגרנד פרי בחריין העידו על כך, אולם לפני שלושה שבועות מקס ורסטאפן לא הצליח לגבור על לואיס המילטון. הערב (ראשון) הסיפור היה שונה לגמרי, כאשר הנהג המבטיח של רד בול לא התרגש מהשליטה של אלוף העולם במקצה המוקדמות (פול פוזישן 99 בקריירה), וההולנדי אמר את המילה האחרונה בגרנד פרי הגשום והדרמטי של אמיליה רומאניה עם ניצחונו ה-11 בקריירה.

למעשה השינוי הקיצוני במזג האוויר באימולה לפני הזינוק אילץ את הנהגים להיות קצת יותר שמרניים, כאשר ורסטאפן ניצל זאת בצורה מושלמת והוא זכה בהובלה כבר בהקפה הראשונה - ההולנדי תקף באגרסיביות ודילג מעל המילטון, שנפגע בכנף הקדמית, וסרחיו פרס. מאותו רגע הנהג של רד בול שייט במסלול הטכני שבצפון איטליה, ולמרות שאלוף העולם עשה הכל על מנת להשיג לראשונה בקריירה שני ניצחונות במרוצי הפתיחה, זה לא הספיק הפעם.

צריך גם להגיד שהמסלול החלק סיפק לא מעט דרמות, כאשר הגדולה מכולן הגיעה בהקפה ה-31 - המילטון ביצע טעות של טירון ואיבד שליטה לכיוון החצץ כשהוא היה במקום השני. למזלו הגדול של אלוף העולם הרכב שלו "נותר בחיים", והקפה לאחר מכן תאונה קשה בין ולטרי בוטאס לג'ורג ראסל העניקה לו עוד הזדמנות כשהמרוץ נעצר לזמן ממושך. הפיני של מרצדס וראסל לעומת זאת סיימו את דרכם באשמתו של בוטאס ככל הנראה.

חצי שעה לאחר מכן הגרנד פרי חודש בהקפה ה-35, אך כאמור אף אחד לא הצליח לקרוא תיגר על הדומיננטיות של ורסטאפן. צריך גם להוריד את הכובע בפני המילטון, שהיה כבר עם רגל וחצי מחוץ למרוץ. אלוף העולם, שהתחיל את הזינוק המחודש במקום התשיעי, לא ויתר לרגע ואחרי חצי שני לא פחות ממדהים הבריטי סיים במקום השני, וההקפה המהירה של היום שמרה על מקומו בפסגת דירוג הנהגים.

כמו כן, לנדו נוריס, שזינק מהמקום השביעי, הוכיח פעם נוספת שהוא אחד הנהגים המבטיחים בסבב כשהנהג של מקלארן סיים במקום השלישי וגם זכה בתואר הנהג של היום - פודיום שני בקריירה. בנוסף, פרארי המשיכה במגמת השיפור שלה - שארל לקלר הגיע אל המקום הרביעי, בעוד קרלוס סאינס סיים חמישי.

דניאל ריקארדו, שעדיין מתרגל לרכב של מקלארן, שמר על יציבות וסיים הפעם שישי, בעוד לאנס סטרול מאסטון מרטין ופייר גאסלי מאלפא טאורי סיימו במקום השביעי והשמיני בהתאמה. קימי רייקונן הזכיר נשכחות בגרנד פרי ה-150 של אלפא רומאו כשהפיני סיים תשיעי ואסטבן אוקון מאלפין השלים את העשיריה הראשונה.

אחד המאוכזבים הגדולים של המרוץ בלי שום ספק הוא פרס, שזינק לראשונה בקריירה בשורה הראשונה. לאחר שנבחר בבחריין לנהג המצטיין היה נדמה כי המקסיקני של רד בול יבצע עוד קפיצת מדרגה, אבל הפעם צ'קו היה רחוק מרמתו הרגילה והוא ביצע שתי טעויות קריטיות שגרמו לו לסיים במקום ה-12.

מלבד בוטאס וראסל שכאמור נאלצו לפרוש באמצע המרוץ, גם ניקולאס לאטיפי סבל מערב מתסכל. הנהג של וויליאמס, שנראה נהדר אמש, סיים את דרכו כבר בהקפה הראשונה ואחרי שהחליק בריבאצה, ניקיטה מזפין פגע בנהג של וויליאמס ולאטיפי נכנס במעקה הבטיחות.