מהפך בפסגה: ורשטאפן ניצח במונטה קרלו

צפו: ההולנדי עקף בדירוג את המילטון, שסיים שביעי. אכזבה ללקלר, שלא זינק בסופו של דבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.21 - 18:04

תגיות: פורמולה 1

תחילת כתבה

האם עונת 2021 בפורמולה 1 תסתיים עם אלוף חדש? לפחות כרגע, נדמה שתהיה תחרות מותחת ומרתקת, וזה לא יהיה בהכרח לואיס המילטון עד הסוף. היום (ראשון) נרשם מהפך בפסגת הטבלה של הדירוג הכללי כאשר מקס ורסטאפן ניצח בגרנד פרי היוקרתי במונטה קרלו, ועקף את האלוף המכהן שסיים במקום השביעי בלבד.

הניצחון של ההולנדי, שחצה את הקו אחרי זמן של 1:38:56.820 שעות, העניק לו 25 נקודות ואת המקום הראשון בזכות 105 נקודות במצטבר עד כה, 4 יותר מהמילטון שירד למקום השני. הבריטי קיבל 7 נקודות (6 על המקום השביעי ועוד נקודת בונוס על ההקפה המהירה ביותר), וזו הפעם הראשונה שהוא מסיים העונה מרוץ בלי פודיום, וזו גם הפעם הראשונה שזה קורה מאז איטליה בספטמבר 2020.

עבור ורסטאפן זוהי זכייה שנייה העונה במקום הראשון, אחרי אמיליה רומניה. עד כה הוא רק סיים במקומות 1-2, ונדמה שהוא הופך להיות מועמד ראוי לאליפות. קרלוס סיינס סיים 8.9 שניות אחריו במקום השני במרוץ, לנדו נוריס השלים את הפודיום כשחצה 19.4 שניות אחרי המנצח.

מי שהיה כנראה הכי מאוכזב במונטה קרלו הוא שארל לקלר, לאחר שבפרארי לא הצליחו להתגבר על הבעיה ברכב, והוא לא זינק בגרנד פרי הביתי שלו. פרט אליו, נרשמה תקרית מאוד לא שגרתית כאשר ולטרי בוטאס נכנס ל'פיט סטופ' ולא יצא ממנו, זאת בשל העובדה שאנשי הצוות של קבוצת מרצדס פשוט לא הצליחו להחליף לו צמיג, והוא נאלץ לפרוש.