היסטוריה: מקס ורסטאפן ניצח במרוץ הספרינט

הפורמט החדש נחנך, ההולנדי יזנק ראשון בגרנד פרי הבריטי. המילטון יתחיל שני, בוטאס שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.21 - 19:10
תחילת כתבה

היסטוריה בפורמולה 1 - מקס ורסטאפן הוא הזוכה הראשון בפורמט הספרינט החדשני שנחנך היום (שבת) בגרנד פרי הבריטי. ההולנדי של רד בול המשיך בכושרו הפנטסטי, ואחרי שניצח בשלושת המרוצים האחרונים, ורסטאפן הציב עצמו בעמדה נהדרת לזכות גם מחר בסילברסטון.

אמנם, לואיס המילטון זינק ראשון במרוצו הביתי מול מאות אלפי האוהדים, אך שוב ורסטאפן אמר את המילה האחרונה בדו קרב המרתק. כבר בהקפת הפתיחה הראשון בטבלת הנהגים עקף את אלוף העולם ומשם שייט ב-17 (100 ק"מ) ההקפות עד לניצחון. המשמעות לכך: ורסטאפן קיבל שלוש נקודות דירוג שהגדילו את הפער ביניהם ל-33 נקודות. המקום השני של המילטון סידר לו שתי נקודות ו-ולטרי בוטאס קיבל נקודה אחת בזכות המקום השלישי בספרינט.

כעת, ורסטאפן, שקטף את הפול פוזישן החמישי בעונת 2021 והשמיני בקריירה, ינסה להמשיך בדיוק מהאיפה שהפסיק בגרנד פרי האוסטרי לפני שבועיים. המילטון יכול להיות מעודד מכך שזכה בשנתיים האחרונות בגרנד פרי הבריטי וכן הוא מחזיק בשיא הניצחונות במסלול בסילברסטון (7 ניצחונות). הנהג של רד בול מנגד, יכול להרגיש ביטחון כשהוא היה האחרון שניצח במסלול זה - זכה במרוץ חגיגות ה-70.

נשוב למקצה הספרינט שקבע את דירוג הנהגים מחר. שארל לקלר יתחיל מהשורה השנייה, בעוד הנהגים של מקלארן - לנדו נוריס ודניאל ריקארדו, יתחילו מהמקום החמישי והשישי בהתאמה. מי שישלימו את העשירייה הראשונה הם פרננדו אלונסו, סבסטיאון פטל, ג'ורג' ראסל ואסטבן אוקון.

יש לציין כי פורמט הספרינט יתקיים העונה בעוד שני מרוצים; בגרנד פרי האיטלקי ובמקום נוסף לקראת סיומה של עונת 2021 - סיכוי גבוה שבארצות הברית.