מול הקהל הביתי: ורסטאפן קטף את הפול פוזישן

הגרנד פרי ההולנדי שב אחרי 36 שנים. המילטון יזנק מהמקום השני, בוטאס במקום השלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.09.21 - 17:15
תחילת כתבה

שבוע אחרי הגרנד פרי המתסכל בבלגיה, הפורמולה 1 תנסה לחזור לתלם עם המרוץ ה-13 של העונה שיתקיים בזנדפורט, הולנד - לראשונה מזה 36 שנים. היום (שבת) נערך מקצה הדירוג במסלול הוותיק ובו מקס ורסטאפן יצא כשידו על העליונה אל מול 70,000 האוהדים המשולהבים - פול פוזישן 10 בקריירה.

"זו תחושה נהדרת לזכות בפול פוזישן פה", התרגש ההולנדי בסיום. "הקהל פשוט מדהים. היום היה מוצלח מבחינתנו ונקווה להשלים את העבודה מחר". לואיס המילטון שיזנק שני החמיא ליריבו: "מקס ביצע הקפה מופלאה. הייתי כל כך קרוב לתפוס אותו, נתתי את כולי. הפול פוזישן מגיע לו".

המילטון, אלוף העולם ומוליך דירוג הנהגים (מקדים את ההולנדי בשלוש נקודות), כאמור יתחיל מהמקום השני לאחר שוורסטאפן הקדים אותו ב-0.038 שניות בלבד. אגב, הבריטי מחפש את ניצחונו ה-100 בקריירה בסבב. מי שיתחיל מהשורה השנייה הוא חברו לקבוצת מרצדס, ולטרי בוטאס. גם פייר גאסלי יתחיל מהשורה השנייה כשהנהג של אלפא טאורי סיים את מקצה הדירוג במקום הרביעי.

את העשירייה הראשונה ישלימו בהתאמה שארל לקלר וקרלוס סאינס מפרארי, אנטוניו ג'יובינאצי, אסטבן אוקון ופרננדו אלונסו מאלפין ודניאל ריקארדו ממקלארן. רוברט קוביצה, שהוקפץ ברגע האחרון מאחר וקימי רייקונן נמצא חיובי לקורונה, ויתחרה בסבב לראשונה מזה שנתיים, יתחיל מהמקום ה-18.