כתום זה הצבע החם ביותר: ורסטאפן ניצח בהולנד

צפו: חגג מול הקהל הביתי ושב לפסגת הדירוג. המילטון במקום השני, בוטאס שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.21 - 17:34
תחילת כתבה

הגרנד פרי ההולנדי נצבע בכתום: ארץ השפלה אירחה מרוץ פורמולה 1 לראשונה מזה 36 שנים וראתה את הגאווה הגדולה שלה, מקס ורסטאפן מנצח בפעם ה-17 בקריירה. על הדרך הנהג של רד בול טיפס חזרה לפסגת הדירוג כשהפער בינו לבין לואיס המילטון עומד כעת על שלוש נקודות. אלוף העולם הסתפק במקום השני ואילו חברו לקבוצת מרצדס, ולטרי בוטאס, השלים את הפודיום.

בתוך כך, ורסטאפן הצליח לשנות שוב את המומנטום של העונה אחרי האכזבות בבריטניה ובהונגריה, ובתום 13 מרוצים אפשר בטוחים שהדו קרב המרתק ימשיך עד לרגע האחרון. לצד היוקרה בכך שההולנדי הוא המנצח הראשון בזנדפורט מאז ניקי לאודה, הוא כמובן הסב המון אושר למדינה שלו כשהפך להולנדי הראשון שמנצח במסלול - והרים באוויר את 100,000 האוהדים.

"כמו שאתם יכולים לשמוע, זה מדהים", התרגש ורסטאפן בסיום, "הציפיות ממני היו מאוד גבוהות ואף פעם לא קל לעמוד בזה, אבל אני כל כך שמח לנצח כאן ומהיכולת שהצגנו כקבוצה". המילטון החמיא ליריבו בסיום: "איזה מרוץ, איזה קהל, זה היה סוף שבוע מדהים. מקס עשה עבודה נהדרת ומגיעות לו כל המחמאות".

למרות שהמילטון ניפק את הזמן המהיר ביותר הוא כמובן יצא עם תחושת אכזבה כשלא הצליח להשיג את ניצחונו ה-100 בפורמולה 1, ושוב ראה את הגב של ורסטאפן במקצה המוקדמות וגם במרוץ. בשבוע הבא ינסה הבריטי לחזור לתלם באיטליה שם הוא שיאן הזכיות יחד עם מיכאל שומאכר האגדי - 5 כ"א.

מאחר והמסלול בזנדפורט מקשה על עקיפות העשירייה הראשונה דומה יחסית למקצה המוקדמות. פייר גאסלי המשיך בעונה המצוינת שלו עם המקום הרביעי ושארל לקלר סיים אחריו. פרננדו אלונסו הזכיר נשכחות עם המקום השישי וקרלוס סאינס חצה את הקו במקום השביעי. סרחיו פרס, שהתחיל בפיט עקב התאונה אמש, רשם קאמבק מרשים וסיים במקום השמיני - ולא בכדי נבחר לנהג של היום. אסטבן אוקון ולנדו נוריס השלימו את העשירייה.