הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוטאס חתם באלפא רומיאו

הנהג הפיני עוזב את המילטון ומרצדס וימלא את מקומו של קימי רייקונן החל בעונה הבאה

ניר בן טובים  06.09.21 - 15:55
בוטאס. לא הצליח לצאת מצילו של המילטון במרצדס (צילום: Getty)
בוטאס. לא הצליח לצאת מצילו של המילטון במרצדס (צילום: Getty)
תחילת כתבה

וואלטרי בוטאס, נהג קבוצת מרצדס יעזוב את היצרן הגרמני בסוף העונה, כך על פי סוכנות הידיעות רויטרס. הפיני חתם על הסכם רב שנתי עם אלפא רומיאו ובכך יתפוס את מקומו של בן ארצו קימי רייקונן שהודיע במהלך השבוע האחרון על פרישה מהסבב בגיל 41. בוטאס משתכר השנה 10 מיליון דולר במרצדס, אך פרטי החוזה שלו באלפא רומיאו טרם פורסמו במלואם.

בוטאס אסף במהלך הקדנציה שלו במרצדס 9 ניצחונות ו-17 פעמים זינק ראשון אחרי מקצי הדירוג, וסיים במקום השני, מאחורי לואיס המילטון בשתי אליפויות ה-F1 האחרונות. בוטאס מסר לאוהדיו: "פרק חדש נפתח בקריירת המרוצים שלי. אני שמח להצטרף לאלפא רומיאו וכן לאתגר החדש הזה. זה יהיה לי כבוד לייצג את המותג. אני אסיר תודה לצוות על האמון שנתן בי ואני אקדיש את כולי להבאת תוצאות טובות הביתה. אני מצפה לפגוש את שאר הצוות איתו אעבוד בשנים הקרובות .אני גאה במה שעשיתי במרצדס ואני לגמרי ממוקד בסיום עבודתי איתם, אבל אני גם מצפה להתחלות חדשות ונרגש".

בוטאס בן ה-32 הוא השחקן המרכזי בשוק הנהגים לשנת 2022 והוא זה שצפוי להתניע מהלכים אסטרטגיים בקבוצות נוספות, בימים והשבועות הקרבים. ההודעה הבאה כך מעריכים כלי התקשורת בגרמניה תהיה זו של ג'ורג ראסל שצפוי להיות הנהג השני במרצדס במקומו של בוטאס ולהעמיד צמד כל-בריטי בחזית. לאחר מכן, מסתמן, יצופו הדיווחים הרשמיים באשר לעתידם של נהגי קבוצת וויליאמס, שם מתחרים בין היתר אלכס אלבון (הנהג המשלים של רד בול) וניק דה פריס (נהג קבוצת מרצדס בפורמולה E) על מקומות.

טוטו וולף, מנהל הקבוצה של מרצדס, חילק הרבה מחמאות לבוטאס לאחר ההודעה. "זה לא היה תהליך פשוט או החלטה פשוטה עבורנו - אמר המנג'ר האוסטרי. "וולטרי עשה עבודה נהדרת בחמש העונות האחרונות. הוא תרם תרומה חיונית להצלחתנו ולצמיחתנו. יחד עם לואיס הוא היווה נקודת התייחסות לשיתוף הפעולה בין שני חברי קבוצה. זה היה נשק יקר ערך בקרב שלנו על האליפות ודחף אותנו להשיג הצלחה חסרת תקדים. בהחלט הגיע לו להישאר בקבוצה. אני שמח שהוא הצליח לבחור אתגר מרגש עם אלפא רומיאו בשנה הבאה כדי להמשיך בקריירה שלו ברמה הגבוהה ביותר. בבוא הזמן הוא יעזוב אותנו עם הכרת תודה עצומה מכל אחד מחברי הצוות. הוא לנצח יהיה חלק ממשפחת מרצדס".