הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד סיבוב ביחד: מיק שומאכר וניק מזפין ימשיכו ב-האס

הקבוצה האמריקנית החתימה את השניים גם לעונת 2022. מיק שומאכר: "נילחם על נקודות בשנה הבאה"

ניר בן טובים  24.09.21 - 07:56
שומאכר ומזפין. מחפשים נקודות ראשונות בשנת 2021 (צילום: Getty)
שומאכר ומזפין. מחפשים נקודות ראשונות בשנת 2021 (צילום: Getty)

מיק שומאכר וניקיטה מזפין (22) ימשיכו בקבוצת האס האמריקנית במסגרת מירוצי הפורמולה 1 גם בעונת 2022, כך על פי הודעה רשמית של הקבוצה ביממה האחרונה. בכך נסגרו סופית הספקולציות סביב מושבו של שומאכר ג'וניור ששמו נקשר עם מספר קבוצות אחרות בחודשים האחרונים, בהן אלפא רומיאו שהחתימה לא מכבר את ולטרי בוטאס במקומו של קימי רייקונן (שעתיד לפרוש בסוף השנה). 

ההכרזה הגיעה למעשה לפני יומיים על ידי מנהל צוות האס, המהנדס האיטלקי גונתר שטיינר, אולם ההודעה הרשמית פורסמה לפני זמן קצר.  נזכיר כי מזפין יליד רוסיה הוא בנו של הבעלים של חברת 'אורלקלי', נותן החסות הראשי של האס באליפות העולם, בעוד הגרמני, אולי מיותר לציין הוא בנו של אלוף העולם לשעבר מיכאל שומאכר והינו בוגר אקדמיית המירוצים של פרארי (שגם מספקת את המנועים לקבוצת האס). שומאכר ומזפין חווים את שנתם הראשונה בפורמולה 1 ובין תקופה של למידה לתהליכי התבגרות על המסלול ומחוץ לו הם שני הנהגים היחידים ללא נקודות עד כה. הישג השיא של האס ארע בגרנד פרי הונגריה, אותו סיים מיק שומאכר במקום ה-12.

מקורבים אל השניים אומרים כי מערכת היחסים ביניהם רווית מתחים וטעונה, עם האשמות על התנהגות בלתי הולמת הדדית ומעידות שונות, אך עד כה האס תמיד הצליחו לכבות שריפות במהירות, בעיקר בזכות המיומנות והכריזמה של שטיינר שלרוע מזלו נאלץ לא פעם ולא פעמיים ללבן את חילוקי הדעות. "אנו מאמינים שהם יכולים לצמוח ואנו בטוחים שנוכל להציע להם מושב תחרותי להמשך הקריירה שלהם", מדגיש הצוות בהודעה לעיתונות על רקע אישור ההסכמים. שומאכר ומזפין ירוויחו כל אחד כמיליון דולר לעונה.

"השנה הראשונה בהאס מהנה ומרגשת. אני חושב שהניסיון שנצבר בשנת 2021 יהיה שימושי מאוד בשנה הבאה", כך מיק שומאכר. עוד הוא אומר כי "בהתחשב עד כמה השאיפות של האס חזקות והתמיכה של פרארי גדולה, אני בטוח ששנה הבאה נתקרב לקבוצת היריבות ונוכל להלחם על נקודות. הקבוצה הזו מתחזקת ואני מוכן לתרום הכול ולקחת אותם הכי גבוה בדירוג".

ניקיטה מזפין סיכם בצורה קצת לאקונית ומאופקת: "אני ממש מתרגש לשנה הבאה, לרכב החדש ולמימוש ההזדמנות לצמוח יחד עם צוות האס. אני חושב שנהיה חזקים בשנה הבאה".