הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ורסטאפן: "זה מטורף. היה לי קצת מזל"

אלוף העולם התקשה למצוא מילים. המילטון: "מברך את מקס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.12.21 - 16:36
תחילת כתבה

סיום מהחלומות. מקס ורסטאפן זכה היום (ראשון) באליפות העולם בפורמולה 1 לאחר שגבר בדרמה ענקית על לואיס המילטון במרוץ האחרון, בהקפה האחרונה, באבו דאבי והדהים את כל חובבי הענף.

ורסטאפן הפך להולנדי הראשון שזוכה באליפות ובגיל 24 לנהג הרביעי הכי צעיר בהיסטוריה שעושה זאת. בנוסף הוא הראשון מאז סבסטיאן פטל ב-2013 שמוביל את רד בול לתואר העולמי. "עשית את זה! אנחנו אוהבים אותך, פשוט אוהבים אותך", אלו היו המילים הראשונות מרכב הקבוצה שבירכו באוזניה את ורסטאפן בשעה שחצה את קו הסיום ראשון והבין שהוא אלוף העולם.

"זה מטורף, אני לא יודע מה לומר. הניצחון הזה מוקדש לכל חבריי לקבוצה, מגיע להם. בסוף היה לי קצת מזל", אמר ורסטאפן, "אני חושב שהקבוצה יודעת כמה אני אוהב אותם. אני רוצה להישאר איתן כל החיים שלי. המטרה שלנו ב-2016 היתה לזכות באליפות ועשינו את זה".

עוד אמר גיבור היום: "החלום שלי היה מגיל צעיר להיות אלוף פורמולה 1 ועכשיו לגלות שאני כזה, זה מדהים. כל הדברים שעברת בקריירה חוזרים אליך עכשיו בהקפה האחרונה. אני חושב על כל מי שתמך ודחף אותי להגיע לפה. לראות את כל האוהדים ההולנדים פה, זה מרגש ואני מודה להם".

המילטון שאיבד את התואר אחרי 4 שנים בשלטון אמר: "צריך לברך את ורסטאפן על הזכייה באליפות. כל החברים לקבוצה עבדו כל כך קשה ואני גאה בהם. נתנו את הכול ולא ויתרנו, זה הדבר החשוב ביותר".