הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המילטון חגג יום הולדת 37. שומר על שתיקה

כולם מחכים לדעת מה צופן עתידו של המילטון לשנים הבאות. מקורבים לנהג: "הרשת יכולה להיות מקום רעיל. הוא מעדיף לקחת הפסקה מזה"

מערכת עולם הרכב  10.01.22 - 15:09
(צילום: Getty)
(צילום: Getty)

לואיס המילטון ציין ביום שישי האחרון יום הולדת 37. גם אירוע זה, בדומה להתנהלותו החרישית בזמן האחרון מעלה סימני שאלה לגבי עתידו, שעה שכל ענף הפורמולה 1 תוהה מתי הבריטי יפזר את המיסתורין שאופף אותו מאז שהעונה הסתיימה בחודש הקודם - והאם בכלל יש אמת מאחורי הדיווחים על פרישה. כזכור, נהג מרצדס היה קרוב אל תואר שמיני (שיא הסטורי) באבו דאבי ב-12 בדצמבר, אך נעקף על ידי נהג קבוצת רד בול מקס ורשטאפן בהקפה האחרונה. 

המילטון דיבר מעט לפני העליה לפודיום, בירך את ההולנדי על הישגו, נלחצו ידיים אולם קשה היה שלא לראות את התדהמה על פניו בשל סערת הרגשות שהציפה אותו. זמן מה לאחר מכן אמר: "אנחנו עדיין במגיפה ואני באמת רוצה להישאר בטוח ושיהיה לנו חג מולד טוב - ונראה לגבי השנה הבאה".  המילטון אף לא דיבר עם התקשורת לאחר שזכה לתואר אבירות בטירת וינדזור ב-15 בדצמבר. כמו כן, לא הופיע בחלוקת הפרסים של ה-FIA.

"מדיה חברתית יכולה להיות מקום מאוד רעיל", כך אמר אחיו ניקולס בפלטפורמת הסטרימינג Twitch בסוף החודש שעבר. ראש קבוצת מרצדס, טוטו וולף, תיאר את המילטון כמה ימים לאחר המירוץ כמאוכזב אך אמר שהוא בקשר קבוע עם הנהג שחתום על חוזה לשנתיים נוספות. "אני מאוד מקווה שלואיס ימשיך - הוא הנהג הגדול בכל הזמנים", עוד הוסיף האוסטרי:  "הלב שלו יגיד שצריך להמשיך כי הוא בשיא שלו. אבל אנחנו צריכים להתגבר על הכאב שנגרם לו".

מוחמד בן סוליים, הנשיא החדש של ה-FIA במקומו של ז'אן טוד (לשעבר מנהל בקבוצת פרארי) אמר לכלי התקשורת במהלך השבוע הראשון של ינואר שהוא בטוח שהמילטון יחזור לפעילות בשנת 2022 אבל טרם החליף איתו יותר מחצי משפט. "אני לא חושב שהוא מוכן ב-100% להגיב כרגע. אנחנו לא מאשימים אותו", כך אמר באירוע פתיחת ראלי דקאר בערב הסעודית.

מרצדס פרסמה בטוויטר תמונה של המילטון ב-2 בינואר עם הכיתוב: "יריבות גורמת לשברים באנשים מסוימים. לאחרים, לשבור שיאים". הצוות של מרצדס מביע אמון שהמילטון אכן ימשיך בשנה הבאה לצד בוגר אקדמיית מרצדס, בן ארצו ג'ורג' ראסל שסיים את העונה הקודמת עם וויליאמס והחליף את וואלטרי בוטאס (שעבר לאלפא רומיאו). במרצדס רוצים לראות צעדים קונקרטיים מה-FIA בעקבות הסיומת באבו דאבי ומקווים להחלטות חשובות מצד מייקל מאסי. בגרמניה סוברים שאם מאסי יספק הסברים ברורים יותר, גם לואיס המילטון ישבור את השתיקה שלו.

עונת הפורמולה 1 תפתח ב-18 במרץ בגרנד פרי בבחריין. ישיר בספורט 5.