הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בראד פיט יככב בסרט חדש על פורמולה 1

חברת אפל חתומה על ההפקה, שבה מושקע גם אלוף העולם לשעבר לואיס המילטון

ניר בן טובים  08.06.22 - 19:52
בראד פיט במירוץ 24 השעות בלה מאן בשנת 2016 (צילום: Getty)
בראד פיט במירוץ 24 השעות בלה מאן בשנת 2016 (צילום: Getty)

תגיות: פורמולה 1

חטיבת הקולנוע של חברת אפל, Apple Original Films הצליחה לרכוש את הזכויות ליצירת סרט פורמולה 1 חדש ומסקרן שגייס לטובתו שורה של כוכבים ענקיים: השחקן הראשי בסרט החדש יהיה בראד פיט, על כס הניהול המפיק ג'רי ברוקהיימר, שגם הפיק את "ימי הרעם" ב-1989, ויחד עם צ'אד אומן הפיק גם את "שודדי הקאריביים". על מלאכת הבימוי הרגישה הופקד לא אחר מאשר ג'וזף קוסינסקי, במאי סרט ההמשך של טופ גאן: מאווריק, ואילו את התסריט יכתוב ארן קרוגר, שאת שמו תמצאו על שלושה מסרטי "הרובוטריקים" (רחמנא ליצלן). 

לפי שעה, הכותרת והעלילה של הסרט אינם ידועים באופן גלוי. אי לכך, לא ברור אם פיט יעלה על הסרבל וייקרא לשחזר שנת אליפות ספציפית שקשורה לאירועים שהתרחשו במציאות, או שישתתף במעין אליפות עולם דמיונית. מקורבים למיזם, טוענים שפיט בן ה-58 יגלם נהג מירוצים עתיר ניסיון שחוזר מפרישה כדי לקחת תחת חסותו נהג צעיר ומבטיח, בשאיפה להפוך אותו לטוב ביותר באליפות. 

תקציב הסרט נע בסביבות ה-140 מיליון דולר, על פי דיווחים של כלי התקשורת בארה"ב. לואיס המילטון, שבע פעמים אלוף ה-F1 מושקע אף הוא בסרט, אך לא ידוע אם ישתלב בו, למרות שבעבר סיפק הופעות אורח וגם תרם את קולו לדמויות מעולם האנימציה, ספציפית השתתף בהפקה של פיקסאר בסרט "מכוניות 2" לפני כעשר שנים.

עבור פיט מדובר בפרויקט קרוב מאוד לליבו. חיבתו של השחקן האמריקני לספורט המוטורי ידועה בקרב עמיתיו והוא משתדל להגיע להרבה מאוד מירוצי מכוניות, מכל הקטגוריות. פיט היה מעורב בפיתוח דמותו של קרול שלבי עבור הסרט "פורד נגד פרארי" בכיכובם של מאט דיימון וכריסטיאן בייל לפני מספר שנים.  

בהערת שוליים, שווה להוסיף כי מבחינת אפל זהו הישג משמעותי, אחרי שהצליחה לעקוף שירותי סטרימינג גדולים יותר בהם נטפליקס, אמאזון ואפילו את האולפנים המובילים באמריקה, סוני, פארמאונט ו-MGM שהגישו הצעות כבדות כדי לקבל את הזכויות להפקת הסרט. עדיין לא ידוע מתי יחלו הצילומים אבל הבשורה המרגיעה היא שיש ידיים טובות על ההגה, שכן לואיס המילטון ישמש גם כיועץ טכני.