תצלומי ריגול: הצצה ראשונה - לנד רובר דיפנדר החדש

תמונות ריגול ראשונות לפני החשיפה של הלנדרובר דיפנדר ועוד כמה פרטים

בועז קורפל
בועז קורפל  11.12.18 - 11:18
(צילומים: Automedia)
(צילומים: Automedia)

תגיות: לנד רובר

תחילת כתבה

זאת עשויה להיות הבשורה הכי טובה של חובבי רכבי השטח בתחילת שנת 2019. הדיבור סביב חזרתו של הלנדרובר דיפנדר הופך למציאות ותמונות ריגול ראשונות של המכונית בגרסה הקצרה עם שתי דלתות התקבלו לאחרונה. היצרן הבריטי חשף לאחרונה את הדור החדש של הריינג'רובר איבוק המסוגנן והיוקרתי אבל את הקלף החזק שלו הוא שומר לימים האחרונים של 2018, שנת ה-70 של המותג הבריטי האייקוני ולפי הידיעות שבידינו, הדיפנדר יוצג ממש בקרוב בגרסה סדרתית ולא בגרסת קונספט אם כי המכונית שתיחשף לקהל תהיה כמעט מושלמת לייצור.

 

אמנם, שנת ה-70 צוינה ממש ב-30 באפריל, התאריך שבו לנדרובר הגיחה לעולם בתערוכת המכוניות של אמסטרדם (כן הייתה אז תערוכת מכוניות שנתית באמסטרדם והיא נחשבה לאחת החשובות בלוח השנה) והיו גם אירועים בינלאומיים רבים שהחברה הפיקה לציון השנה המיוחדת, אבל איש בלנדרובר לא אמר שזה יסתיים בכך או בחשיפת האיבוק, ולכן מקורות שונים בחברה רומזים שהם שמרו את הדובדבן האמתי לסוף השנה תרתי משמע ואת הניצנים השונים ראינו בכל מיני רמזים לפני כחודשיים. אחת האפשרויות היא שהמכונית תוצג ערב חג המולד (24 בדצמבר) כמתנת חג מולד לחובבי הרכב וזה יקרה שנתיים אחרי שהדיפנדר הקודם "נחתך" מהפורטפוליו של החברה לצערם ומחאתם של רבים.

 

התמונות החדשות של הדיפנדר החדש שקיבל את שם הקוד הזמני L663 מלמדות כי הוא יהיה שונה מאוד מהדגם שאותו הוא מחליף. החידוש המשמעותי ביותר הוא שהמכונית לא תיבנה על שלדת הסולם המסורתית שלה כפי שהיה בעבר אלא על אותה פלטפורמה של הדיסקאברי שנקראת D7u שכוללת מרכיבים רבים מאלומיניום. לפי השמועות יציעו בלנדרובר בתחילת הייצור את הרכב עם מנועי הבנזין בטכנולוגיית אינג'יניום של JLR בנפח 2.0 ליטר טורבו וגם 3.0 ליטר לגרסאות היוקרתיות. אבל אין זו המילה האחרונה בהיבטי המנועים כי בהמשך לנדרובר יכניסו לשימוש גם במנוע היברידי קל עם מערכת חשמל מחוזקת בשיעור 48 וולט וגם יחידת כוח היברידית (פלאג אין) וככל הנראה שבעתיד יקבל הדיפנדר החדש גם מערכת חשמלית מלאה (מישהו אמר יגואר I PACE?).

 

בלנדרובר בונים על הדיפנדר בהיבטי מכירות עולמיות ולכן הם תכננו לו 3 תצורות שונות שתגענה עם 3 מידות שונות של מרווח גלגלים החל ב-90 אינץ', המשך ב-110 אינץ' ועד לגרסה הארוכה עם מרווח גלגלים של 130 אינץ' ותצורות של 3 דלתות או 5 דלתות עם רמות אבזור שונות. המכונית מסיימת בימים אלה סדרת נסיעות מבחן במדבריות בארה"ב, באזורים מושלגים בצפון שבדיה ובאזור גיידון בבריטניה בסמוך למפעלי הייצור של הרכב. 

 

איך עוקבים אחרינו?

פייסבוק: https://www.facebook.com/carworld5/

טלגרם   https://t.me/carsworldisrael

עמוד רשמי http://cars.sport5.co.il/

אינסטגרם  https://www.instagram.com/sport5_car/

טוויטר https://twitter.com/car_world5