לראשונה בישראל, Jeep פלאג-אין

סמלת החלה לשווק בישראל את קומפאס PHEV עם שתי רמות אבזור. גרסאות חדשות גם לגרסת הבנזין

ניר בן טובים  06.01.21 - 15:24

תגיות: ג'יפ

תחילת כתבה

סנונית ראשונה של דגמי ה-PHEV של מותג Jeep האמריקני נחתה בארץ. היבואנית המקומית סמלת החלה לשווק את קומפאס פלאג-אין 2021 כאשר זה ימכר בשתי חבילות אבזור מובחנות. במקביל אליו, עודכן גם דגם הבנזין המסורתי של הקומפאס בתום מקצה עדכונים שכולל מנוע טורבו-בנזין ושלוש חבילות אבזור עם מחיר התחלתי של 169 אלף שקלים במהדורת 'לונגטיטוד', פער של כ-40 אלף שקלים לעומת גרסה הכניסה הקודמת ('לימיטד') שנמכרה פה בשנתיים האחרונות.

Jeep חשפו את הקומפאס פלאג-אין יחד עם אחיו הקטן רנגייד ביולי האחרון עם מכללים זהים כמעט לחלוטין ובמינימום שינויים חיצוניים, זולת אכורים קטנים להיותו חשמלי; בקרביים של הקומפאס PHEV מנוע בערה 1.3 ל' טורבו בהספק של 130 כ"ס מחובר אל מנוע חשמלי המותקן במרכז הסרן האחורי ו-סוללת 11.3 קווטש. התפוקה המרבית של המערכת תייצר 190 כ"ס, ובסיועה של תיבת 6-מהירויות אוטומטית והנעה כפולה, יאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-7.9 שניות. צריכת הדלק המשולבת, בנזין וחשמל, נאמדת ב-53 ק"מ לליטר.

את הסוללה אפשר לנצל למרחק מרבי של 50 קילומטרים עד התרוקנות ובמהירות מוגבלת של 150 קמ"ש. שקע ביתי יטעין את הסוללה בקצת יותר מחמש שעות, בעוד עמדה חיצונית מהירה תעשה זאת בשעה ו-ארבעים דקות. לרכב גם בקרת נהיגה סלקטיבית עם מספר מצבי כיול, בקרת צריכת אנרגיה לסוללה ועוד מספר כיוונים אלקטרוניים למערכת ההנעה הכפולה, שתסייע לו לחצות מים בגובה של כחצי מטר לכל היותר (עם מרווח גחון של כ-22 ס"מ לעבירות בתנאי שטח מגוונים).

 

חלל הפנים של הקומפאס כולל צג ראשי 8.4 אינץ' וכל הממשקים החיוניים כיום לטלפונים החכמים לרבות תאימות לאפל. ברמת האבזור התקנית שלו, 'לימיטד', הוא מגיע עם מושבי עור מחוממים, מחשב דרך 7 אינץ' בלוח המחוונים, חישוקי 17 אינץ', כניסה והנעה ללא מפתח, קיפול מראות חשמלי, חיישני חניה וגשם, חיישני נסיעה לאחור ועוד. מחירו עומד על 229 אלף שקלים. הגרסה הבכירה, ה-S Model מוסיפה על כך חישוקי 19 אינץ, צביעה דו-גוונית, פנסי קסנון, תא מטען עם פתיחה ונעילה חשמלית, מערכת שמע של Alpine כולל סאבוופר ועוד. שני הדגמים מגיעים עם מערכות בטיחות מקוריות, אולם הגרסה היקרה יותר משודרגת בחבילת חניה: מצלמת רוורס ומערכת עזר לכניסה ויציאה מחניות. מחיר גרסה זו - 249 אלף שקלים.

בדגם הבנזין של הקומפאס חבילות זהות. מעל גרסת לונגטיטוד תשווק גרסת ה-'לימיטד' תמורת 199 אלף שקלים ובקצה העליון של המשפחה דגם ה-S-Model תמורת 219 אלף שקלים.

"גרסאות ה-PHEV החדשות של דגמי הקומפאס שנחתו השבוע בישראל, מהוות בשורה אמתית לנהג הישראלי. מדובר באותו הרכב האהוב של ג'יפ עם ביצועי השטח המוכחים שמשלבים שמירה על איכות הסביבה ללא התפשרות על ביצועים וחווית נהיגה ייחודית של ג'יפ", כך מסר דני איטליאנו, משנה למנכ"ל סמלת.