הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאזדה פוזלת לשטח עם רכב 4X4

היצרן היפני הציג בארה"ב את ה-CX-50, גרסת הכביש-שטח המחוספסת של הקרוסאובר המשפחתי

ניר בן טובים  16.11.21 - 08:30

תגיות: מאזדה

מאזדה חשפה אמש (שני) את ה-CX-50, דגם 4X4 הרפתקני וקשוח לנסיעה באזורים לא סלולים. לדברי החברה, מדובר בדגם חדש לחלוטין, הרכב הראשון שיוצר במפעל מאזדה-טויוטה (MTM) בהאנטסוויל, אלבמה שהוקם בשנה הקודמת בו גם יושקעו משאבים בטכנולוגיות חשמליות. דגם זה נתפר בלעדית לשוק הצפון אמריקני אך מבחינת מיצובו מתברג ממש מעל ה-CX-5 שנמכר גם כאן בישראל, ומהווה מבחינת החברה תגובת נגד לאחד מרכבי הכביש-שטח המוצלחים ביותר בארה"ב, ה-סובארו אאוטבק.

ייצור הדגם יחל בינואר 2022 וזוהי רק הצצה ראשונה אל תמונות וחלק מהמפרטים שלו. בחברה נמסר: "דגם ה-CX-50  של מאזדה פותח במיוחד כדי לתמוך באורח החיים החיצוני והפעיל של לקוחות באזור זה (צפון אמריקה)", אמר ג'ף גייטון, נשיא ומנכ"ל מאזדה בארה"ב. עוד הוא מוסיף "ה-CX-50 מעודד אנשים לטבול את עצמם בטבע, מבלי לוותר על עיצוב הפרימיום וביצועי הכביש המעולים שמאזדה ידועה בהם".

במאזדה מביעים בטחון שהנהגים יוכלו "ליטול סיכונים" בחוץ ובשטחים מורכבים טכנית שפוסלים שימוש בקרוסאוברים מסורתיים. כדי לתת אסמכתא להצהרות אלה, הדגם מצויד בטכנולוגיית i-Activ עם הנעה לכל הגלגלים, גרסה עדכנית של מערכת הנהיגה הסלקטיבית של החברה עם ארבעה מצבי כיול. כל מצבי הנהיגה החדשים ניתנים לבחירה באמצעות מתג ה-Mi-Drive ויסייעו לנהגים לנצל את יכולות הרכב, ללא חשש במגוון רחב של תנאים. הרצפה מבוססת על 3 סדאן ו-CX-30, אולם פרופורציונלית הוא הרבה יותר גדול משניהם - ברוחב, בסיס הגלגלים, ובעיקר במרווח הגחון (שאמור להתקרב לאזור ה-20 ס"מ).

ה-CX-50 חמוש מנועי בנזין Skyactiv-G 2.5, הן אטמוספרי עם 188 כ"ס וגם מוגדש טורבו, בשילוב עם תיבת 6 הילוכים אוטומטית, האחרון מחלץ 250 כ"ס ובעתיד תצטרף גם גרסה היברידית. העיצוב החיצוני והפנימי מאופיינים במוטיב לייף סטייל מובהק יותר מ-CX-5 עם כתפיים מורחבות, סגנון שרירי יותר וסממני 4X4 בולטים בהשוואה לאחיו. תא הנוסעים, המצויד בגג פנורמי, מערכות מדיה חדישות וכל אמצעי הבטיחות, נשלט על ידי קונסולה נקיה ופשוטה, סימטרית והנדסת אנוש תכליתית, שבה הפקדים הפיזיים מצטמצמים רק לחיוניים ביותר כדי למנוע הסחות דעת מיותרות. בכורה אחת מעניינת היא טקסטורת הריפוד המשולבת כאן בנוסח טרקוטה עם צבע חוץ "זירקון חול", כך מציינים. 

 לפי הדיווחים של מאזדה ארה"ב, ה-CX-50 מכין את הקרקע להצגת שני קרוסאוברים חדשים שיגיעו לאירופה בשנה הבאה, ה-CX-60 וה-CX-80 שישמש מוביל הנוסעים של החברה עם שלוש שורות ושבעה מושבים. כל השערה לגבי שיוק בישראל בשלב זה, מוקדמת מאוד.

מחיר משוער בארה"ב: 30 אלף דולר.