הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד פרטים על פולקסווגן אמארוק חדש

תמונות נוספות ונתונים טכניים חדשים אודות הדור הבא של הטנדר הגרמני

ניר בן טובים  20.02.22 - 13:54

תגיות: פולקסווגן

כאשר מרבית תשומת הלב של חטיבת המסחריות של פולקסווגן מופנית אל יורש ה-T1 המיתולוגי, ה-ID באז, פולקסווגן צריכים לוודא שהוא לא גוזל את כל הבמה מאחד החידושים החשובים לשנת 2022, ה-האמארוק. ככל שמתקרב מועד הצגתו הרשמית, היצרן הגרמני ממשך לטפטף תמונות ומידע נוספים על הפיק אפ הגלובלי שלו, תוצאה של שיתוף פעולה עם חברת פורד (הבסיס באדיבות פורד ריינג'ר החדש, שיגיע לישראל כאמור).

כדי לתת לגרות לכולם את התאבון, פולקסווגן עדיין מסתמכים על סקיצות ואיורים. אחרי שהראו את החזית והזנב בצורה חלקית, עכשיו מגיע מבט מלא של הצד וגם מעט מחלל הנוסעים. הרושם הוא שה"זאב" - כלומר "אמארוק" במיתולוגיה של שבט האינואיטים בצפון אמריקה, חידד מעט את ציפורניו. החזית יותר אגרסיבית, הפרופיל רבוע יותר, ולא פחות חשוב המידות גדלו: האורך צמח ב-3 ס"מ בלבד (מ-5.32 ל-5.35 מטר), אך היצרן הודיע ​​גם על גידולים ברוחב ובסיס הגלגלים. הדור החדש  מבטיח גם כישורי שטח מהוקצעים יותר מבעבר: גם במקרה זה ההתקדמות עדיין מסווגת במידת מה, כאשר הקונצרן מדווח על "מרווח קרקע גדול יותר".

הרכב עוצב במשותף על ידי הצוותים האוסטרליים והאירופיים של היצרן הגרמני. הייצור הופקד בסילברטון, דרום אפריקה במפעל בבעלות פורד. מבחינת כוח ה-V6 TDI יוביל את הבכורה הרשמית, יתחדש בגרסה מחוזקת וככל הנראה, ברמות ביצועים גבוהות יותר (זה שהוצג ב-2016 הציע 224 כוחות סוס). לפני מספר ימים העלה מנכ"ל קבוצת פולקסווגן, הרברט דיס, תאוריה לפיה השקת טנדר חשמלי בארה"ב (גדול מהאמארוק) עשוי לקרוא תיגר על פורד F-150 ליטנינג ועמיתיו. אך לפחות כרגע, אמארוק ממשיך עם מנועים מסורתיים ולא נקשר לאמירות אלה.

מהסקיצות ברור שלתא הנוסעים יהיה, בין השאר גוון פרטי ממוקד יותר מאשר מקצועי-מוסדי, וודאי בבחירת שילובי הצבעים והדיפונים - וכפי שמדווחים בכלי התקשורת בצרפת גם בעומק השכלולים שלו; בגימורים כמו גם במפרטים שלו הוא יגיע עם בקרת מולטימדיה מודרנית עם מוניטור עדכני ומוגדל ולוח מחוונים דיגיטלי מלא - נוחות הנדרשת כעת גם למי שמשוטטים במדבר או בערים. פולקסווגן גם מבשרת על "מספר רב של מערכות סיוע לנהג, חסרות תקדים בסגמנט".

 השילוב בין הריינג'ר לאמארוק יעניק למותגי פורד ו-פולקסווגן גישה "בינלאומית" למגוון יעדים, אולם לפי פולקסווגן אוסטרליה תהווה אחד היעדים האסטרטגים החשובים ביותר של הדור הבא. אמארוק שווק בישראל בעבר, בפעם האחרונה עודכן בסוף שנת 2017 ותומחר ב-250 אלף שקל.